Zamknij
REKLAMA

Majówka była bezpieczniejsza niż rok temu

10:04, 09.05.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Długi weekend majowy był czasem wytężonej pracy policjantów złotowskiej ”drogówki”. Wspomagani przez funkcjonariuszy innych służb dbali o bezpieczeństwo na drogach powiatu złotowskiego. Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących pojazdami, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci, a także przestrzeganie przez kierujących ograniczeń prędkości. W trakcie działań funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy trzem kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h. Wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców na terenie powiatu nie wykazały, aby któryś z nich zdecydował się wsiąść za kierownicę pojazdu po alkoholu. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku policjanci zatrzymali 3 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości i 1 w stanie po użyciu alkoholu, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że wielu kierowców zdecydowało się sprawdzić stan trzeźwości w Komendzie Powiatowej Policji w Złotowie, zanim wyruszyło samochodem w podróż. Niestety na terenie województwa wielkopolskiego statystyki nie są już tak optymistyczne, w trakcie tegorocznych wzmożonych działań mundurowi zatrzymali aż 198 pijanych kierowców, z których każdy mógł być potencjalnym sprawcą wypadku i ludzkiej tragedii.

W okresie długiego weekendu odnotowano również ponad 50 interwencji domowych i tych związanych z zakłóceniem porządku publicznego. Najczęściej ich przyczyną była nadmierna ilość spożytego alkoholu. W takich przypadkach funkcjonariusze kilkunastokrotnie doprowadzali osoby nietrzeźwe do Izby Wytrzeźwień lub podmiotów leczniczych.

W dalszym ciągu apelujemy o rozsądek, zwłaszcza podczas poruszania się po drogach. Śmiało jednak możemy stwierdzić, że miniony długi weekend terenie powiatu złotowskiego  był bezpieczny, co jest naszą i Państwa zasługą.

(P.K)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone