Zamknij
REKLAMA

Pomnik w Jastrowiu do likwidacji?

22:55, 03.10.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Według Instytutu Pamięci Narodowej miecze grunwaldzkie, znajdujące się w centrum Jastrowia przy ul. Gdańskiej mają zostać rozebrane. Miecze stoją na terenie GDDKiA, zatem samorząd może się nawet nie dowie, kiedy dojdzie do usunięcia pomnika.

Dokument prawdopodobnie został skierowany przez wojewodę do wielkopolskiego GDDKiA, jednak ciężko znaleźć potwierdzenia w tej instytucji.  Według IPN przedmiotowe obiekty przedstawiają miecze Grunwaldu w formie, która została im nadana przez prosowiecką Gwardię Ludową. Według autorów symbol jest więc wytworem sił prosowieckich, w jednoznaczny sposób kojarzy się z okresem Polski Ludowej, co potęguje umieszczenie na nim orła bez korony i dlatego należy go rozebrać.

Powszechnie mówiło się, że Jastrowski pomnik został wyprodukowany jeszcze w miejscowych zakładach Jastrobet jako jeden z pierwszych egzemplarzy w tym regionie. Jednak okazuje się, że nie miało to miejsca w Jastrobecie, a w miejscowych zakładach KBK. 

(P.K)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (2)

wiem wszystkowiem wszystko

0 0

raz sierpem raz młotem ... resztę znacie ... serio 20:22, 17.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NNNN

0 0

Skoro ktos madry o tym decyduje to niech rozbiera tez pomnik rowniez w pile i innych miejscowosciach. Usiadzie jakis tam pajac na stolku i sie wymadrza. Ale jednak jak spojrzec to jest pomnik walki o nasze miasto i inne tereny. 23:15, 17.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone