Zamknij

Kampania społeczna policji trwa

10:35, 09.05.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

 Tym razem w ramach działań we współpracy z PSP w Złotowie, Urzędem Miasta Złotów oraz sponsorami stworzono tzw. „żywy obraz”- czyli umieszczony na mobilnej platformie samochód pochodzący z wypadku drogowego, obrazujący ogrom zniszczeń jakim ulega pojazd na skutek uderzenia w drzewo. Realizm inscenizacji podkreślają znajdujące się w pojeździe i poza nim manekiny obrazujące jak kruche jest ludzkie życie.

Co roku na wielkopolskich drogach dochodzi do wielu wypadków, w których zdrowie i życie tracą uczestnicy ruchu drogowego. Mając na celu ograniczenie i wyeliminowanie zdarzeń drogowych z ich udziałem, dzięki współpracy z podmiotami współodpowiedzialnymi za poprawę poziomu bezpieczeństwa, stworzono inscenizację rzeczywistego wypadku drogowego. Przekaz ma uświadomić kierowcom, że brawura, prędkość i lekceważące podejście do przepisów ruchu drogowego może zakończyć się utratą zdrowia i życia kierowcy, jego bliskich czy też innych uczestników ruchu drogowego.

„Żywy obraz” ma przede wszystkim zapaść w świadomość młodych i najmniej doświadczonych kierujących z terenu powiatu złotowskiego, którzy bardzo często przeceniają swoje umiejętności prowadzenia pojazdu. Jeśli dzięki temu przedsięwzięciu uda się uratować choć jedno ludzkie życie będzie to ogromny sukces. Platforma z inscenizacją wypadku drogowego codziennie przemieszcza się po ulicach powiatu, zapadając w pamięć i uruchamiając wyobraźnię odbiorców.

Przez najbliższe cztery tygodnie policjanci będą pokazywać „Żywy obraz” uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie w godzinach nocnych w okolicy miejsc spotkań młodzieży. Finał przedsięwzięcia „DAJ SOBIE SZANSĘ. ŻYJ” nastąpi podczas festynu z okazji Dnia Dziecka.

(P.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone