Zamknij

Drogi na Wądołku będą remontowane

13:26, 29.04.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Największe szkody zostały wyrządzone wysokim stanem wody w roku 2017, który spowodował wiele potopień. W niektórych miejscach drogami trudno dojechać do gospodarstw. Jest to możliwe tylko ciężkim sprzętem , a i ten czasami ma spore trudności. W porządku obrad Rady Miejskiej znalazł się punkt pod nazwą: "stan dróg i chodników po okresie zimowym" i to drogi na Wądołku zdominowały dyskusję w tym temacie. Burmistrz Piotr Wojtiuk wskazał, że wiele dróg przebiega w miejscach, które są rozbieżne z mapami geodezyjnymi, a część dróg, o które mają pretensje rolnicy nie są nawet drogami gminnymi, tylko wytyczonymi przez wiele lat przez rolników. natomiast gminne drogi są czasami nawet zaorane.

Dużym problemem dla rolników jest także szerokość wytyczonych dróg, które nie są do tej pory dostosowane do ówczesnych maszyn. Przez wiele lat zaniedbywano stan tych dróg, co obecnie przy niekorzystnych warunkach pogodowych niemal całkowicie uniemożliwia użytkowanie ich w należyty sposób. Rolnicy z Wądołka, od kilkunastu lat także nie korzystają z współpracy z meliorantami i w większości przypadków rowy, które miałyby odprowadzić nadmiar wód opadowych zostały zaniedbane i nie spełniają swojej roli. 

-Panie burmistrzu, to nie jest prośba o poprawienie stanu dróg gminnych na Wądołku, ale to już konieczność, abyśmy mogli normalnie funkcjonować - podkreślił jeden z rolników zebranych podczas spotkania z radnymi. 

W trakcie dyskusji doszło do pewnych deklaracji zarówno ze strony władz gminy jak i rolników. Gruz z obecnie remontowanej ulicy Mickiewicza, w pierwszej kolejności zostanie wykorzystany na niezbędne remonty na Wądołku, jednakże jeśli prace mają być szybciej wykonane, to rolnicy mają w tym przedsięwzięciu pomóc sprzętowo i wspólnymi siłami utwardzić te miejsca, które są newralgiczne. Docelowo także ma być przedstawiony plan na wytyczenie prawidłowych geologicznie  dróg gminnych na Wądołku. Ma być także podjęta rozmowa w sprawie melioracji terenów rolnych.

Podobnie zostanie poprawiona droga prowadząca do upraw rolnych przez ul. Cmentarną. Tam także zostanie przygotowany materiał z remontowanych ulic. Przygotowanie podjazdu za ulica Cmentarną ma wspomóc Pan Oryniak, który powyżej tej drogi ma przygotowane tereny pod nową żwirownię w Jastrowiu.

 

  

 

    

(P.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone