Zamknij

Zbliża się rajd śladami Jana Pawła II

11:02, 05.05.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Uczestnikami mogą być turyści, którzy zgłoszą swój udział w rajdzie do Referatu Sportu Promocji Rozwoju i Turystyki Urzędu Gminy i Miasta w Jastrowiu do 7 maja. Obowiązuje limit uczestników, na trasie rowerowej,  to 60 turystów, na trasie kajakowej maksymalna ilość uczestników to 70 kajakarzy. O udziale w rajdzie decyduje kolejność w jakiej zostały złożone karty zgłoszeń.

Główne cele rajdu, to popularyzacja turystyki rowerowej i kajakowej, oraz kształtowanie nawyków aktywnego wypoczynku. Jednocześnie jest to okazja do poznawania piękna ziemi jastrowskiej. Szlakami w okolicach Jastrowia podróżował cyklicznie kardynał Karol Wojtyła, doceniając piekno okolicznych lasów i zbiorników wodnych. 

Każdy chętny uczestnik jest zobligowany wypełnić karty zgłoszeniowej (dostępnej na stronie internetowej GiM Jastrowie oraz w ref. SPRiT – Hala Sportowa ul. Kilińszczaków 18a) oraz zarejestrowanie jej osobiście w Referacie SPRiT ( od pon. do pt. w godz.08: 00 -15:00) bądź mailowo(skan z podpisem uczestnika), przesyłając kartę na adres mailowy: [email protected] .pl

wpłata wpisowego w zależności od trasy wynosi:

40,oo zł – trasa kajakowa

20,oo zł - trasa rowerowa

Wpłata wyłącznie na konto Gminy i Miasta Jastrowie: Bank Spółdzielczy w Jastrowiu 22 8935 0009 0000 1094 2000 0050 ul. Żymierskiego 79, 64-915 Jastrowie z dopiskiem „Rajd –trasa rowerowa” lub „Rajd – trasa kajakowa do 07 maja 2018 r.

W szczególnych przypadkach wpłaty można dokonać gotówką w dniu Rajdu, jednak wpisowe wynosi wówczas odpowiednio 50 i 30 zł.

 

Wymagania nie są wygórowane:

- umiejętność jazdy rowerem oraz pływania kajakiem w tym zdolność manewrowania wystarczą,

W rajdzie biorą udział osoby dorosłe, a ci z mniejsza ilością lat mile widziani, za zgodą rodziców i pod opieką osoby dorosłej, która za nie ponosi odpowiedzialność

Gwarantowane:

- niezapomniane przeżycia,

- okolicznościowa koszulka ,

- poczęstunek na trasie

- ubezpieczenie,

- opieka medyczna i ratownicza,

- miejsce w kajaku.

 

Program rajdu.

-Trasa kajakowa.

Zbiórka uczestników –parking w Trzebieszkach godz. 7:45 wodowanie godzina 8:00, msza święta na tzw. „Kamieniu Papieskim” godzina 11:00,

zakończenie spływu parking leśny w okolicy Krępska, rozwiązanie trasy kajakowej następuje po posiłku w miejscu lądowania.

 

-Trasa rowerowa

zbiórka o godz. 8:30 na parkingu przy placu Jana Pawła II, przejazd do tzw. „Kamienia Papieskiego” 11:00 msza święta, posiłek i powrót do Jastrowia.

 

 

 

(P.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone