Zamknij

Poszukiwany listem gończym 27-latek z Jastrowia już w areszcie

12:29, 19.06.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Złotowscy policjanci w przeciągu dwóch tygodni doprowadzili do zatrzymania 2 osób za którymi organy ścigania wydały listy gończe. Każdego dnia funkcjonariusze zbierają informację, które umożliwiają im „namierzenie” osób poszukiwanych i ich zatrzymanie.

Złotowscy policjanci w przeciągu dwóch minionych tygodni doprowadzili do zatrzymania 2 osób za którymi organy ścigania wydały listy gończe. W obu przypadkach była to ciężka i żmudna praca, ponieważ osoby, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości są w stanie zrobić wiele, aby uniknąć spotkania z mundurowymi.

Pierwszy z poszukiwanych 22-letni mieszkaniec gminy Okonek został zatrzymany 5 czerwca br. w podwrocławskiej miejscowości. Czynności wykonane przez kryminalnych złotowskiej i okoneckiej jednostki pozwoliły ustalić, że poszukiwany ukrywa się na terenie powiatu wrocławskiego. W tym celu funkcjonariusze nawiązali współpracę z miejscową policją. Zakrojone na szeroką skalę działania kryminalnych pozwoliły na ustalenie, że poszukiwany znajduje się w gminie Kąty Wrocławskie. Funkcjonariusze naszej jednostki wspólnie z mundurowymi z Kątów Wrocławskich zorganizowali zasadzkę, w którą 5 czerwca br. wpadł poszukiwany, który był kompletnie zaskoczony wizytą złotowskich policjantów i nie stawiał żadnego oporu podczas zatrzymania.

Drugi z poszukiwanych został zatrzymany na terenie Warszawy. 27-letni mieszkaniec Jastrowia ukrywał się przed organami ścigania od października ubiegłego roku. Młody mężczyzna poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Złotowie, chciał uniknąć odpowiedzialności za przestępstwa przeciwko mieniu. Dzięki stałej współpracy i wymianie informacji pomiędzy policjantami z Jastrowia i Komendy Rejonowej Policji nr III w Warszawie ustalono dokładne miejsce przebywania poszukiwanego, który w dniu 13 czerwca został zatrzymany. 27-letni jastrowianin zaraz po tym jak trafił w ręce mundurowych został przewieziony do Aresztu Śledczego Warszawa Służewiec.

Należy pamietać, że ukrywanie osób poszukiwanych listem gończym, czy Europejskim Nakazem Aresztowania, lub pomaganie im w ucieczce grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Listę osób poszukiwanych z całego kraju można znaleźć na stronie www.poszukiwani.policja.pl

Jeśli kogoś rozpoznamy, możemy także wysłać e-mail, pod podany adres, lub skontaktować się z najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym 997 lub 112.

źródło: KPP Złotów

 

(P.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone