Zamknij

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - akcja policji

07:50, 13.08.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

9 sierpnia prowadzono działania kontrolno-prewencyjnych pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia związane z bezpieczeństwem pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.

Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego takich jak: piesi, rowerzyści i motorowerzyści.
Podczas działań funkcjonariusze zwracali uwagę zarówno na pieszych, którzy często przechodzą przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub przy zapalonym czerwonym świetle oraz wchodzą na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, jak również na kierowców, którzy łamią przepisy wobec pieszych dopuszczając się m. in. wyprzedzania lub omijania innych pojazdów w obrębie przejść dla pieszych oraz wymuszania pierwszeństwa wobec pieszych znajdujących się na przejściach.
W działaniach udział brało 9 policjantów. Zatrzymano 1 kierującego rowerem w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci ujawnili 26 wykroczeń popełnionych przez pieszych polegających na przechodzeniu w miejscach niedozwolonych oraz 3 wykroczenia popełnione przez kierujących rowerem polegające na jeździe wzdłuż przejścia dla pieszych. Policjanci ujawnili 16 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami polegających na nieprawidłowym zachowaniu w stosunku do pieszych lub innych wykroczeń.
Policjanci Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego około godziny 23:20 podczas patrolu ul. Dwór Złotowski zauważyli jadący pojazd Daewoo Matiz. Kierowca tego pojazdu na widok radiowozu zaczął zachowywać się nerwowo i nieoczekiwanie zjechał na pobocze drogi i zatrzymał pojazd. Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia policjantów, iż może on znajdować się w stanie nietrzeźwości.
W trakcie podjętej kontroli drogowej policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu z ust, badanie alkomatem wykazało, że 43- latek ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na tym nie skończyły się jego kłopoty. Mężczyzna oświadczył policjantom, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a wtrakcie dalszych sprawdzeń w policyjnych bazach ustalono, że jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu.
43-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za popełnione wykroczenie polegające na kierowaniu pojazdem nie posiadając uprawnień zostanie skierowany do Sądu wniosek o ukaranie. Po wykonanych czynnościach został zwolniony.

 

Źródło KPP Złotów

(P.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone