Zamknij

Akcja policji "Bezpieczny sierpień 2018" trwa

17:50, 15.08.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Środa - 15 sierpnia, to kolejny w tym roku dzień ustawowo wolny od pracy. Jak zawsze przy takich okazjach nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będzie zwiększona liczba policjantów. Trwają działania prewencyjno-kontrolne pn. „Bezpieczny sierpień 2018”.

Od wtorku do czwartku (14-16 sierpień) prowadzone są działania prewencyjno-kontrolne „Bezpieczny sierpień 2018". Funkcjonariusze złotowskiej jednostki przede wszystkim zadbają o płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych. Na drogach powiatu należy się spodziewać wzmożonych kontroli drogowych.
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Złotowie szczególną uwagę będą zwracać na te wykroczenia, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych i powodujące największe zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym tj. przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy, nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz skręcanie.
Policjanci będą sprawdzać czy kierujący są trzeźwi, czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób oraz czy stan techniczny pojazdów nie stanowi zagrożenia dla osób nimi podróżujących. Policjanci będą reagować na wszelkie nieprawidłowe zachowania kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, nie zapomną również o pieszych i rowerzystach zwracając uwagę na to, w jaki sposób poruszają się po drogach oraz czy rowery są w odpowiedni sposób wyposażone - zwłaszcza w oświetlenie, w porze wieczorowo nocnej.

Ale dzień wolny to nie tylko podróże i bezpieczeństwo na drogach.
Wypoczywając nad wodą, zwracajmy uwagę na znaki i tablice informacyjne. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, stosujmy się również do uwag i zaleceń ratownika. Unikajmy kąpieli po spożyciu alkoholu, po wytężonym wysiłku fizycznym lub bezpośrednio po posiłku, zachowajmy również ostrożność podczas kąpieli po długotrwałym przebywaniu na słońcu. Korzystajmy tylko ze sprawnego i właściwie wyposażonego (np. w kamizelki ratunkowe) sprzętu pływającego. Zwracajmy szczególną uwagę na bawiące się na brzegu dzieci.
Pozostawiając dom lub mieszkanie pamiętajmy by je odpowiednio zabezpieczyć. Zadbajmy o to, by po powrocie do domu nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka. Nie ma niestety idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest życzliwy sąsiad. Przed wyjazdem warto, poprosić taką osobę, aby zwróciła uwagę na to, co dzieje się z naszym mieszkaniem.

Źródło KPP

(P.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone