Zamknij

Goście z Okonka kradli w Jastrowiu

11:18, 28.08.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Dwóch mieszkańców gminy Okonek z terenu prywatnej posesji w Jastrowiu dokonało kradzieży przecinarki do betonu wartej 4,6 tys. złotych. Policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Jastrowiu zatrzymali sprawców kradzieży i odzyskali w całości skradzione mienie. Mężczyznom grozi kara więzienia do 5 lat.

Policjanci Komisariatu Policji w Jastrowiu ustalili, że do kradzieży doszło 22 sierpnia br. Z terenu prywatnejposesji w Jastrowiu, skradziono przecinarkę do betonu marki Husqvarna. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 4,6 tys. złotych.
Jastrowscy kryminalni zajęli się poszukiwaniem sprawców kradzieży. Intensywne działania bardzo szybko pozwoliły ustalić okoliczności zdarzenia oraz tożsamości sprawców, którymi okazali się być mieszkańcy gminy Okonek w wieku 27 i 32 lat. Mężczyźni przyznali się, do dokonania kradzieży przecinarki z firmy w której pracowali. Wiedzieli, że po zakończonej pracy, sprzęt pozostaje na terenie prywatnej posesji. Żeby wszystko sprawnie przebiegło, mężczyźni przyjechali rowerami, weszli na teren posesji skąd wynieśli przecinarkę do betonu, którą następnie ukryli w lesie na terenie gminy Okonek.
Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży. Przyznali się do popełnionego czynu. Jastrowscykryminalni odzyskali skradzione mienie. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcydo 5 lat.
 

źródło KPP Złotów

(P.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone