Zamknij

Pijany kierowca BMW z Jastrowia

07:59, 18.09.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Każdy, kto wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu łamie prawo, a do tego stwarza ogromne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Nietrzeźwi kierowcy narażają innych na niebezpieczeństwo, ale sami również muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. P

Przez cały weekend policjanci ruchu drogowego z powiatu złotowskiego prowadzili działania kontrolno-prewencyjne związane z poprawą bezpieczeństwa na drogach. Zwiększona liczba patroli z Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki wspierana siłami słuchaczy Szkoły Policji w Pile poruszała się po terenie powiatu złotowskiego i czuwała nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Policjanci wyposażeni m.in. w mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości zwracali szczególną uwagę na kierowców, którzy poruszali się z nadmierną prędkością, wyprzedzali w sposób nieprawidłowy lub wymuszali pierwszeństwo przejazdu na innych uczestnikach ruchu drogowego. Podczas działań policjanci ujawnili dwóch kierujących, którzy wsiedli za kierownicę swoich pojazdów pomimo faktu wcześniejszego spożywania alkoholu.

Pierwszego z nietrzeźwych kierujących policjanci zatrzymali w Jastrowiu w nocy z soboty na niedzielę. 23-letnia mieszkanka Jastrowia jechała osobowym BMW jedną z ulic miasta, gdy została zatrzymana do kontroli przez funkcjonariuszy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierująca miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Do kolejnego zatrzymania doszło w niedzielne przedpołudnie w Lędyczku. Tu z kolei policjanci zwrócili uwagę na jadącego samochodem marki Renault. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że mieszkaniec powiatu tureckiego ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili dalszą nietrzeźwą jazdę kierującemu laguną oraz zatrzymali jego prawo jazdy.

Zarówno mieszkanka Jastrowia i mieszkaniec powiatu tureckiego wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Nietrzeźwym kierującym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka kara finansowa oraz zakaz prowadzenia pojazdów

Pamiętajmy!

Nietrzeźwi kierujący stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii.

(P.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone