Zamknij
REKLAMA#ocieplenie #ogrzewanie #gas #fotowoltaika #węgiel #ciepło #innowacja

Nowy Przewodniczący Rady, Burmistrz ustalił stanowiska.

21:32, 22.11.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Na pierwszej sesji radni oraz burmistrz złożyli ślubowanie. Jest także nowy przewodniczący rady i nowa wiceprzewodnicząca rady. Układ sił politycznych w samorządzie rozdysponował stanowiska.

Sesję, która odbyła się 22 listopada, rozpoczął najstarszy radny, czyli Janusz Siwak, zgodnie z zasadami wpisanymi w ustawie o samorządzie gminnym. Wybór Przewodniczącego Rady odbyło się w głosowaniu tajnym, gdzie zgłoszone zostały dwie kandydatury: Krzysztofa Bzowskiego, który startował z komitetu burmistrza Piotra Wojtiuka i dotychczasowego Przewodniczącego Piotra Kurzyny z komitetu niezależnego. 

Obydwaj zgodzili się na udział w głosowaniu. Piotr Kurzyna przed  wyborami zwrócił się do radnych; "Miałem zaszczyt pełnić funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej minionej kadencji. Zawsze przygotowywałem się do sesji skrupulatnie i profesjonalnie. Jeśli ktoś z Państwa uważa, że zrobiłem coś nie tak, to proszę o przedstawienie argumentów, a jeśli uważacie, że dobrze sprawowałem swoja rolę, to proszę oddać głos na moją osobę, Podkreślę, że zostaliśmy wybrani przez społeczeństwo i obdarzeni zaufaniem. Samorząd, to nie jest miejsce, gdzie robi się  koalicję i opozycję , wprowadza politykę, bo politykę mamy u góry w parlamencie i nie chciałbym aby wkradała się na pole samorządowe. Chciałbym abyście obiektywnie zagłosowali na moja osobę. PS. Wybory są tajne" 

Apel jednak nie dał  zbyt wiele, bo wszystko wcześniej ustalił burmistrz z radnymi ze swojego komitetu. Stosunek głosów przy wyborze Przewodniczącego Rady Miejskiej ułożył się 11-4 na korzyść Krzysztofa Bzowskiego, czyli dokładnie wszyscy z komitetu burmistrza (11 głosów) lojalnie zagłosowali za zaproponowaną zamianą osoby na funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Jastrowiu.

Na wiceprzewodniczącą została wybrana Agnieszka Kazberuk, którą poparło także 11 osób za, przy pozostałych głosach wstrzymujących się. 

Rozdzielone zostały już także funkcję Przewodniczących poszczególnych komisji. Głosowanie nad składem komisji  ma odbyć się w najbliższą środę podczas kolejnej sesji Rady Miejskiej. W tym dniu zostanie powołana także Komisja Rewizyjna. Już dziś wiemy, że najprawdopodobniej Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej zostanie Elżbieta Magda. Zmieni się także od nowego roku osoba na stanowisku wiceburmistrza. Jerzy Klimczak, który zakończy pracę w urzędzie 8 stycznia, zastąpić ma Agnieszka Głyżewska-Klofik, dotychczasowa dyrektor Ośrodka Kultury.

                

 

 

 

 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (5)

kierokiero

3 0

No w sumie, nic się nie zmieniło na lepsze. Dalej stoimy w miejscu. No może troszkę więcej hipi i hopu będzie, tak patrząc po twarzach. 17:42, 24.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KakaKaka

1 0

A jakie zmiany byłyby lepsze ? 22:52, 24.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

alekalek

3 0

Gratulacje dla nowych radnych. Fajnie, że relacje są na żywo. 08:19, 25.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sypniewiaksypniewiak

1 0

Czy przewodniczącym jest ten koleś, co wywozi u nas kupy. Ale jaja, 12:59, 27.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TedyTedy

1 0

Ej, gościu co to za różnica co robi. Nie oceniaj ludzi w ten sposób. Każdy wykonuje zawód jaki chce i każdy jest potrzebny. Ważne aby porządnie wykonywał swoje obowiązki. 23:16, 28.11.2018


REKLAMA
© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone