Zamknij
REKLAMA#ocieplenie #ogrzewanie #gas #fotowoltaika #węgiel #ciepło #innowacja

Jak piesi, rowerzyści i motorowerzyści łamią przepisy?

18:31, 24.11.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Podczas prowadzonych działań kontrolno-prewencyjnych pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia związane z bezpieczeństwem pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili w dniu 22 listopada 2018 roku działania pn NURD. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego takich jak: piesi, rowerzyści i motorowerzyści.
Podczas działań funkcjonariusze zwracali uwagę zarówno na pieszych, którzy często przechodzą przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub przy zapalonym czerwonym świetle oraz wchodzą na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, jak również na kierowców, którzy łamią przepisy wobec pieszych dopuszczając się m. in. wyprzedzania lub omijania innych pojazdów w obrębie przejść dla pieszych oraz wymuszania pierwszeństwa wobec pieszych znajdujących się na przejściach.
W działaniach udział brało 8 policjantów, którzy ujawnili 6 wykroczeń popełnionych przez pieszych polegających na przechodzeniu w miejscach niedozwolonych oraz 4 wykroczenia popełnione przez kierujących rowerem polegające na jeździe wzdłuż przejścia dla pieszych i 4 inne wykroczenia popełnione przez rowerzystów wobec pieszych i rowerzystów. Policjanci ujawnili 20 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami polegających na nieprawidłowym zachowaniu w stosunku do pieszych lub innych wykroczeń. Policjanci nałożyli na sprawców wykroczeń 24 mandaty karne i zastosowali 11 pouczeń.

źródło KPP Zlotów

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

rowerzystarowerzysta

1 0

Zróbcie więcej ścieżek dla rowerzystów, to będzie mniej problemów z łamaniem przepisów. 08:20, 25.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone