Zamknij

Czy urzędy powinny mieć wolne w Wigilię?

09:31, 28.11.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Wielu samorządowców zastanawia się, czy dla pracowników administracji samorządowej dzień wigilijny powinien być wolny? Chodzi o 24 grudnia (wigilia i poniedziałek) . Dzięki temu pracownicy mieliby długi świąteczny  weekend.

24 grudnia 2018 r. będzie wolny dla pracowników administracji rządowej. Zgodnie z zarządzeniem Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Urzędy zamiast w Wigilię otwarte mają być w sobotę 15 grudnia 2018 r. Czy to samo powinni zrobić burmistrzowie dla swoich pracowników?

Warto zauważyć, że dzień wolny dotyczy pracowników administracji rządowej, to jest wszystkich osób zatrudnionych w ministerstwach, urzędach centralnych, wojewódzkich, jak również w urzędach KAS, urzędach statystycznych. Wolne 24 grudnia 2018 r. mają również pracownicy zatrudnieni w nadzorze budowlanym. Nie odnosi się ten przepis do pracowników samorządowych. Tutaj włodarze sami muszą zadecydować. Dzięki temu zabiegowi pracownicy mieliby długi weekend od soboty, aż do do czwartku włącznie. Problemem jest jednak część osób , którzy przyjeżdżają do rodziny na święta, a przy okazji mogą załatwić sprawy urzędach. Jakie jest Wasze zdanie? W Jastrowiu prawdopodobnie będzie ten dzień wolny.

 

fot. Pexels

 

Czy pracownicy administracji powinni mieć wolne w Wigilię?Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (3)

PawełPaweł

1 0

Kiedy będą odrabiać ten dzień? Czy w sobotę będzie czynny urząd? 17:07, 01.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TubaTuba

1 0

Szkoda że reduktor nie napisał , że pracownicy Urzędu dostali ten dzień jako zamiennik za 8 godzinne obowiązkowe szkolenie Bhp i Ppoż. które odbyli w godzinach popołudniowych. 17:56, 03.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PawełPaweł

0 0

Dzięki Tuba za info, bo już miałem nadzieję, że w sobotę załatwię sprawy. Szkoda, że na stronie urzędu nie ma tej informacji, byłoby łatwiej, ale spoko damy radę, przyjadę w czwartek do rodzinki. 11:28, 04.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone