Zamknij
REKLAMA#ocieplenie #ogrzewanie #gas #fotowoltaika #węgiel #ciepło #innowacja

Poszukiwany Jastrowiak został znaleziony

16:31, 01.12.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Poszukiwania mieszkańca Jastrowia, który w czwartek wyszedł z domu, informując rodziców, że targnie się na swoje życie, zakończyły się odnalezieniem młodego człowieka całego i zdrowego. W działaniach brało udział kilkudziesięciu policjantów i strażaków z całego powiatu.

29 listopada około godziny 17;00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie został powiadomiony, o tym, że 17- letni mieszkaniec Jastrowia, który wyszedł z domu kilkanaście minut wcześniej, przekazał rodzicom smsową wiadomość, że zamierza targnąć się na swoje życie.
Policjanci po zgłoszeniu natychmiast rozpoczęli poszukiwania, w które zaangażowało się kilkudziesięciu funkcjonariuszy. W działaniach brali udział policjanci Komisariatu Policji w Jastrowiu, dwa patrole Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji, Wydziału Kryminalnego złotowskiej komendy, policjanci z Komisariatu Policji w Okonku i Krajence, przewodnik z psem służbowym oraz kilkudziesięciu strażaków z 5 Zastępów Straży Pożarnej.
Sprawdzano każdą informację. Opatrolowano tereny przyległe do miejsca zamieszkania zaginionego, rejon cmentarza, żwirowni, nasypu kolejowego, ogródków działkowych, dworce, miejsca grupowania się młodzieży, sprawdzono drogi wylotowe z miasta i rejony wiejskie w obrębie działania Komisariatu Policji w Jastrowiu. Sprawdzono znajomych i członków rodziny, u których mógł się zatrzymać 17- latek.
Około godziny 20:00 chłopak odnalazł się. Powiedział, że nie był świadomy konsekwencji swojego zachowania i nie zamierzał zrobić sobie krzywdy, pokłócił się z rodzicami i dlatego takiego smsa im wysłał. Policjanci przeprowadzili z nieletnim rozmowę i pouczyli o konsekwencjach prawnych takiego postępowania.
Służby ratownicze, policjanci, strażacy, reagują na każde zawiadomienie. Niepotrzebne zaangażowanie służb ratowniczych, może spowodować, że gdy inna osoba, być może ktoś z nas lub naszych bliskich naprawdę będzie potrzebować pomocy, może okazać się, że jej nie uzyska, gdyż w tym czasie służby będą zaangażowane w przeprowadzenie interwencji wywołanej nieodpowiedzialnością lub innego rodzaju nieprzemyślanym zachowaniem.

źródło : KPP Złotów

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

JastiJasti

1 0

Patolka. Później za nasze podatki ratuje się durniów. 14:17, 04.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone