Zamknij
REKLAMA#ocieplenie #ogrzewanie #gas #fotowoltaika #węgiel #ciepło #innowacja

Budżet w województwie na rok 2019 jest rekordowy pod względem inwestycji.

16:42, 07.02.2019 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Prawie 2 miliardy złotych to wartość tegorocznego budżetu Województwa Wielkopolskiego. Radni przyjęli uchwałę budżetową podczas sesji 28 stycznia 2019 roku. Z głosujących 37 radnych „za” było 24, a 13 „przeciw”.

„Tegoroczny budżet jest najbardziej proinwestycyjnym budżetem, w którym ponad 50 procent wydatków to wydatki na inwestycje. To także bardzo duży budżet, blisko dwumiliardowy. Podejmujemy bardzo wiele inwestycji z udziałem środków Unii Europejskiej z myślą o realizacji przedsięwzięć w sferze drogowej, zakupu taboru kolejowego, budowy szpitala dziecięcego w Poznaniu. Mamy do czynienia z ogromnym frontem inwestycyjnym, ale nie zapominamy również o utrzymaniu naszych instytucji kultury i innych jednostek. Najwięcej wydatków przeznaczamy na transport – chcemy zapewnić wszystkim Wielkopolanom dobre warunki dojazdu drogami, ale i koleją. To nie będzie łatwy budżet do realizacji, bo dziś rynek wykonawców czy dostawców taboru kolejowego jest w pewnym kryzysie” – podkreśla Marszałek Marek Woźniak. 

W 2019 roku wydatki województwa wyniosą 1,969 miliarda złotych. Najwięcej, 48,4%, czyli 953,7 mln złotych przeznaczonych zostało na transport. Ochrona zdrowia i polityka społeczna pochłoną 367,8 zł, natomiast kultura i ochrona dziedzictwa narodowego 147,1 mln zł. Budżet ponownie oceniany jest jako proinwestycyjny. 
Regionalna Izba Obrachunkowa wystawiła pozytywne opinie zarówno dla projektu budżetu i wieloletniej prognozy finansowej Województwa Wielkopolskiego. 

 

źródło:www.umww.pl/ 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone