Zamknij

O czym obradował Sejmik Województwa Wielkopolskiego

01:12, 28.03.2019 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Sesja sejmiku województwa odbyła się 25 marca.

W poniedziałek od godziny. 12.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego przy al. Niepodległości 34 w Poznaniu rozpoczęła  się V sesja Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Najważniejsze punkty, które znalazły się w porzadku obrad to:

-  Podjęcie uchwały zmieniającej Uchwałę Nr III/26/19 Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 28 stycznia 2019 r. w sprawie: uchwały budżetowej Województwa Wielkopolskiego na rok 2019.
-  Podjęcie uchwały zmieniającej Uchwałę Nr III/25/19 Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 28 stycznia 2019 r. w sprawie: Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Wielkopolskiego na 2019 rok i lata następne.
- . Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie: zaciągnięcia pożyczki ze środków zwrotnych inżynierii finansowej w ramach Inicjatywy JESSICA wdrażanej w ramach WRPO na lata 2007-2013 w Banku Gospodarstwa Krajowego na dofinansowanie przedsięwzięcia pod nazwą: „Budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka (szpitala pediatrycznego) wraz z jego wyposażeniem”.
-. Podjęcie uchwały w sprawie: udzielenia pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego w 2019 roku.
-. Podjęcie uchwały w sprawie: udzielenia pomocy finansowej przez Województwo Wielkopolskie Miastu Poznań.
-. Podjęcie uchwały w sprawie: udzielenia pomocy finansowej Województwu Pomorskiemu na działalność bieżącą Europejskiego Centrum Solidarności.
-. Podjęcie uchwały w sprawie: uchwalenia Planu zagospodarowania przestrzennego województwa wielkopolskiego wraz z Planem zagospodarowania przestrzennego miejskiego obszaru funkcjonalnego Poznania.
-. Podjęcie uchwały w sprawie: w sprawie oceny sytuacji na wielkopolskim rynku pracy i realizacji zadań w zakresie polityki rynku pracy w 2018 roku.
-. Podjęcie uchwały w sprawie: określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych na terenie województwa wielkopolskiego w 2019 roku oraz rejonizacji tych upraw.
-. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie: uchwalenia Programu współpracy Samorządu Województwa Wielkopolskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019”.
-. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie: nadania statutu Zakładowi Opiekuńczo – Leczniczemu w Śremie.
-. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie: zatwierdzenia zmiany w Regulaminie Rady Społecznej działającej przy SPZOZ Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie.
- . Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie: powołania Rady Społecznej działającej przy SPZOZ Wielkopolskim Centrum Medycyny Pracy w Poznaniu.
-. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie: nadania statutu Wojewódzkiemu Szpitalowi dla Nerwowo i Psychicznie Chorych "Dziekanka" im. Aleksandra Piotrowskiego w Gnieźnie.
-. Podjęcie uchwały w sprawie: wyznaczenia przedstawiciela podmiotu tworzącego do składu komisji konkursowej powołanej do przeprowadzenia konkursu na stanowisko Ordynatora Oddziału Psychiatrycznego Willa II i Ordynatora Oddziału Psychiatrycznego im. Mazurkiewicza Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego im. O. Bielawskiego w Kościanie.
-. Podjęcie uchwały w sprawie: wyznaczenia przedstawiciela podmiotu tworzącego do składu komisji konkursowej powołanej do przeprowadzenia konkursu na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” im. A. Piotrowskiego w Gnieźnie.
-  Podjęcie uchwały w sprawie: wyznaczenia przedstawiciela podmiotu tworzącego do składu komisji konkursowej powołanej do przeprowadzenia konkursu na stanowisko Ordynatora Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej i Rehabilitacji Ogólnoustrojowej Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” im. A. Piotrowskiego w Gnieźnie.
-. Podjęcie uchwały w sprawie: określenia szczegółowych wymogów dotyczących opracowania Raportu o stanie województwa.
-. Informacja nt. współpracy Województwa Wielkopolskiego z zagranicą w 2018 roku.
-. Plan współpracy Województwa Wielkopolskiego z zagranicą w 2019 roku.
-. Raport z wykonania w roku 2018 Wojewódzkiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii dla Województwa Wielkopolskiego na lata 2015-2019.
-. Regionalny transport lotniczy w Wielkopolsce.
-. Sprawozdanie z bieżącej działalności Zarządu Województwa Wielkopolskiego w okresie pomiędzy sesjami Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.
 

treść przyjętych uchwał dostępna będzie na BIP

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone