Zamknij
REKLAMA#ocieplenie #ogrzewanie #gas #fotowoltaika #węgiel #ciepło #innowacja

Zagrożenia związane z długim graniem w gry komputerowe

13:51, 29.04.2019 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Jakie istotne zagrożenia niesie za sobą niekontrolowane granie w gry.

Obecnie gry komputerowe stają się coraz popularniejsze. Bardzo często kolejne tytuły rozchodzą się w milionach egzemplarzy, a budżety ich produkcji znacznie przewyższają koszta kręcenia znanych filmów.  Wirtualny świat potrafi fascynować i wciągać na długie godziny. Zwłaszcza dlatego, że poszczególne gry mogą być tak bardzo atrakcyjne, warto uświadomić sobie, jakie są zagrożenia związane z długim graniem.

Narażenie na drastyczne treści, zobojętnienie, agresja

Zapaleni gracze podkreślają, że gra grze nierówna i nie wszystkie z pozycji oferują jedynie bezmyślną rozrywkę. Oczywiście, wiele z dostępnych tytułów to gry dla dziewczyn online, pozwalające na pogłębianie wiedzy i zainteresowań. Bardzo często jednak pojawiają się w grach coraz bardziej drastyczne treści, przemoc, seks i wulgarny język. Producenci starają się przyciągać uwagę szokując. Mimo iż na grach znajdują się dokładne informacje, dla jakiego wieku przeznaczona jest dana pozycja, zdarza się, że sięgają po nie znacznie młodsi gracze. W wielu przypadkach może skutkować to poważnymi szkodami w nieukształtowanej jeszcze psychice. Gracz coraz bardziej oswaja się z drastycznym przekazem i może przenosić brutalne zachowania z gry do świata realnego. Może prowadzić to do zobojętnienia i agresji.

Uzależnienie od gier komputerowych

Kolejnym bardzo poważnym zagrożeniem związanym z regularnym wielogodzinnym graniem w gry komputerowe jest ryzyko uzależnienia. Co ważne, uzależniają nie tylko najpopularniejsze rozbudowane gry fantasy, ale i gry dla dzieci czy gry dla dziewczyn. Uzależnienie zaczyna się niewinnie - gra bardzo nas wciąga i spędzamy coraz więcej czasu przed komputerem. Stopniowo potrzeba grania zaczyna dominować nad innymi potrzebami. W skrajnym stadium również nad potrzebą spania i jedzenia. Uzależnieni często cierpią na depresję, stany lękowe, izolują się od otoczenia i bliskich, zaniedbują obowiązki domowe, szkolne i zawodowe.

Zdrowotne konsekwencje spędzania długiego czasu przed ekranem komputera

Nawet jeśli nie uzależnimy się od grania, zdrowotne konsekwencje długiego spędzania czasu przed komputerem mogą być bardzo poważne. Przede wszystkim, światło emitowane przez monitor - przede wszystkim niebieskie - może stopniowo prowadzić do pogorszenia się naszego wzroku. Wiele godzin spędzonych za biurkiem w pozycji siedzącej powoduje wady postawy. Do tego dochodzi przeciążanie mięśni i stawów  nadgarstków. Nie oznacza to oczywiście, że powinniśmy całkowicie rezygnować z grania. Warto jednak ograniczyć czas spędzany przed komputerem i skupić się na wartościowych tytułach.

art.płatny 

 

REKLAMA
(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone