Zamknij
REKLAMA#ocieplenie #ogrzewanie #gas #fotowoltaika #węgiel #ciepło #innowacja

Jastrowie Warsztaty z Policjantami

08:39, 17.05.2019 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Co zrobić, gdy na ulicy znajdziemy osobę nieprzytomną, jak zachować się, gdy w naszym otoczeniu osoba zakrztusi się pokarmem, jak reagować na wypadek drogowy - takie porady uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Jastrowiu. W roli instruktorów wystąpili policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu.

Dzielnicowy rejonu VII sierż. sztab. Tomasz Idzik wraz z ratownikiem medycznym sierż. Robertem Kirpą, którzy na co dzień pracują w Komisariacie Policji w Jastrowiu w dniu 9 i 10 maja br. spotkali się z uczniami klas 4-8 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Jastrowiu. Podczas kilku godzin mundurowi przypomnieli uczniom dziewięciu klas, jak należy prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Sierżant Robert Kirpa zapoznał uczniów z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy w rożnych sytuacjach. Policjant wyjaśnił jak ważna jest odpowiednio szybka reakcja i natychmiastowe udzielanie pomocy poszkodowanym.

Młodzież uczyła się wzywania służb ratunkowych, przekazywania ważnych informacji na temat poszkodowanego i miejsca zdarzenia. Utrwalała numery alarmowe oraz poznawała sposoby sprawdzania tętna, oddechu i udzielania pierwszej pomocy w rożnych sytuacjach. Uczniowie mieli także możliwość przećwiczenia resuscytacji na tzw. fantomach czy umiejętności prawidłowego ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.

Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej jest niezwykle potrzebna. Dlatego tak bardzo ważna jest ciągła edukacja już od najmłodszych lat. Każdy z Nas powinien wiedzieć jak ratować najcenniejsze ludzkie życie.

 

źródło: KPP Złotów

REKLAMA
(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone