Zamknij
REKLAMA#ocieplenie #ogrzewanie #gas #fotowoltaika #węgiel #ciepło #innowacja

SEZON NA KĄPIELISKU I PRZEBUDOWA POMOSTÓW (informacja UGiM Jastrowie)

19:00, 12.06.2019 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Temperatura powietrza zachęca do kąpieli wodnych, ale nie zapominajmy o bezpieczeństwie.

Szanowni Mieszkańcy, przypominamy, że sezon kąpielowy, a więc otwarcie kąpieliska miejskiego nad jeziorem Dużym (Leśnym), którego będą strzegli ratownicy rozpoczyna się 21 czerwca.

Ponadto informujemy, że do momentu otwarcia kąpieliska trwają nadal prace związane z bieżącym zabezpieczeniem pomostów. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przestrzeganie oznaczeń i nie wchodzenie na pomosty, które będą wyłączone w tym sezonie z użytkowania.

Jednocześnie informujemy, że trwają prace projektowe oraz związane z nimi prace dokumentacyjne prowadzące do wykonania kompleksowej przebudowy pomostów. Realizacja zadania zaplanowana jest na przyszły rok, a udostępnienie nowych pomostów na sezon letni 2020. Stało się to możliwe dzięki umowie podpisanej na początku tego roku między Gminą i Miastem Jastrowie, a Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie, Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy, działającym w imieniu Skarbu Państwa, na użytkowanie części jeziora z przeznaczeniem na kąpielisko oraz pomostów rekreacyjnych. Umowa została zawarta na czas określony do 31 grudnia 2021 roku.

Do czasu wykonania kompleksowego remontu pomostów prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość i dbanie o swoje, i o swoich bliskich bezpieczeństwo.

Dla tych, którzy chcieliby się ochłodzić na terenie miasta, przy wysokich temperaturach powietrza, uruchamiamy na placu Jana Pawła II kurtynę wodną.

Poniżej poglądowa mapa przebudowy pomostów na plaży miejskiej.

MAPA INWESTYCJI

REKLAMA
(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

kaczorek z jeziorekkaczorek z jeziorek

1 0

Burmistrz i burmistrzowa nie korzystają z tej plaży więc mają ją w nosie. Upał i skwer, a nóg pomoczyć nie można bo się drzazga w tyłek wbije. 08:24, 18.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DagaDaga

0 0

W tym sezonie zamiast kapieliska urzadzono tam brodzik dla mlodziezy i dzieci.W dozwolonym miejscu kapieli glebokosc wynosi ok 170 cm.Na 1/3 tego akwenu umieszczono prywatna plywajaca zabawke dla kolonistow.O poplywaniu nie ma wiec mowy.Ratownicy gwizdza na kazdego ktory przekroczy żolta boję.Aż strach pomyslec co ta dziewczyna z chlopakiem by robili gdyby sie ktos topil.Jednym slowem masakra.Kto na to wszystko pozwala. 22:20, 26.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone