Zamknij
REKLAMA#ocieplenie #ogrzewanie #gas #fotowoltaika #węgiel #ciepło #innowacja

Sesja absolutoryjna już w najbliższy wtorek.

12:58, 13.06.2019 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Już w najbliższy wtorek odbędzie się w ratuszu sesja absolutoryjna. Przedstawiony zostanie tam raport o stanie gminy. Czy burmistrz otrzyma wotum zaufania od radnych? Można sprawdzić bezpośrednio przybywając na spotkanie, lub oglądać sesję dzięki bezpośredniej transmisji.

 

Porządek obrad IX sesji Rady Miejskiej oprócz punktów organizacyjnych zawiera między innymi przedstawienie przez burmistrza "Raportu o stanie Gminy i Miasta Jastrowie", który podzielony jest na takie punkty jak: debata i  podjęcie uchwały w sprawie udzielenia burmistrzowi votum zaufania 

Rajcy podejmą także decyzje o udzielenie absolutorium Burmistrzowi Gminy i Miasta Jastrowie po rozpatrzeniu sprawozdania z wykonania budżetu. Wśród uchwał będzie także decyzja o zaciągnięciu kredytu długoterminowego o wysokości 2 900 000 zł, oraz wysokości opłata za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci, które kończą 6 lat. Nie zabraknie również uchwały dotyczącej opłat targowych, a to z konieczności jej podjęcia, po kilku zmianach personalnych, szczególnie jeśli chodzi o targowisko w Sypniewie. Inkasentem będzie tam osoba zajmująca się także targowiskiem w Jastrowiu. Zapadnie również kilka decyzji odnośnie gruntów i wyrażenie zgody na odstąpienie od obowiązków przetargowych. 

To jednych z najciekawszych punktów, obok raportu o stanie gminy Jastrowie, można zaliczyć decyzję radnych o zainicjowaniu budżetu obywatelskiego. Być może już  od przyszłego roku (2020r) w budżecie znajdzie się około 100 000 zł na działania, o których zdecydują sami mieszkańcy. Jest to inicjatywa Klubu Radnych "Aktywne Jastrowie", która nie spotkała się natychmiast z entuzjazmem innych radnych, jednak po głębszej analizie całej rady, możliwe jest, iż dojdzie do wypracowania wspólnego stanowiska. 

mu

REKLAMA
(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

LucyLucy

4 0

Radni burmistrza łapki w górę tak każe ich guru. Ta rada to wsyd siedzą cicho boją powiedzieć coś nie na temat gdyż burmistrz ich pilnuje 13:16, 13.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HahaHaha

1 0

Na jaki temat ? Łapki w górę to podniosą wszyscy radni 15:41, 13.06.2019


hihihihi

2 1

Chyba że Kruszyński będzie nieobecny, to i łapki nie podniesie... 00:20, 14.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone