Zamknij

Za chwilę rusza głosowanie na Jastrowski Budżet Obywatelski

10:43, 04.03.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Można już szczegółowo zapoznać się z propozycjami projektów, również tymi odrzuconymi, jakie zostały złożone do Jastrowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Kolejnym etapem w drodze do przyznania pieniędzy będzie głosowanie mieszkańców Gminy i Miasta Jastrowie na wybrany projekt. Odbędzie się ono w terminie od 16.03.2020 r. do 30.03.2020 r. w formie papierowej i elektronicznej. Zagłosować będzie można wyłącznie na jeden projekt. Więcej informacji dotyczących głosowania poznamy już wkrótce.

Ze wszystkimi projektami oraz ich szczegółowymi opisami wraz z budżetem można zapoznać się na stronie JASTROWSKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO klikając TU

Zgłoszone projekty:

nr 1. 

Doposażenie stadionu kluczem dla rozwoju miasta.

Doposażenie, które chcemy wykonać na stadionie miejskim to zakup i montaż dwóch piłkochwytów za bramkami tak, aby zatrzymywały niecelnie wykonane uderzenie piłki na bramkę. Spotykane są na większości boiskach i obiektach sportowych. Każdy profesjonalny stadion czy boisko do gry w piłkę nożną, powinien być w niego wyposażony- piłkochwyt, czyli z pozoru mało wymagająca konstrukcja, spełniająca niezwykle istotną rolę.

nr 2.

Na cygańską nutę. Dzień Seniora

Zgłaszanym zadaniem jest wydarzenie pt. „Na cygańską nutę. Dzień Seniora”. Wydarzenie odbyłoby się w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Jastrowiu (nieruchomość przynależna do GiM Jastrowie). Miejsce oraz termin realizacji wydarzenia został uzgodniony z dyrekcją Ośrodka Kultury na miesiąc listopad. Wydarzenie opierałoby się na występie cygańskiego zespołu taneczno-wokalnego, podkreślając Dzień Seniora. Zadanie skierowane byłoby do wszystkich seniorów GiM Jastrowie. Pomysł ww. jest potwierdzeniem zapotrzebowania na tego typu wydarzenie wśród naszych aktywnych seniorów. Dodatkowo na przestrzeni kilku minionych lat nie miało miejsca spotkanie artystyczne z cygańską nutą w tle.

nr 3.

Bezpieczny strażak – zakup hełmów dla OSP Jastrowie

Przedsięwzięcie polega na zakupie środków ochrony indywidualnej w postaci 16 sztuk hełmów dla strażaków z jednostki OSP Jastrowie

nr 4.

Bieg i Rajd Wolnośći Charytatywny 2020

BIEG I RAJD WOLNOŚCI TERMIN 09-08-2020 /ODBĘDZIE SIĘ W CZASIE IX Arena Festiwal. 1.DZIEŃ WOLNOŚCI JASTROWIE 2020/ BIEG I RAJD WOLNOŚCI BĘDZIE MIAŁ CHARAKTER CHARYTATYWNY GDZIE BĘDĄ ZBIERANE ŚRODKI PIENIĘŻNE NA REHABILITACJĘ DZIECKA LUB OSOBY WYBRANEJ PRZEZ GRUPĘ "POZYTYWNI Z PASJĄ " Z JASTROWIA /PRZY POMOCY FUNDACJI ZŁOTOWIANKA / BIEG I RAJD BĘDZIEMY DEDYKOWAĆ DLA DZIECI I DOROSŁYCH Z JASTROWIA I NIE TYLKO, START BIEGU I RAJDU WOLNOŚCI : -10,00 /START RAJDU ROWEROWEGO WOLNOŚCI / -11,00 /BIEG GŁÓWNY / -12,30 /BIEG DZIECI DO LAT 7/ -13,00/BIEG DZIECI DO LAT 16/ PO BIEGU I RAJDZIE KONCERT WOKALNY PODSUMOWANIE BIEGU I RAJDU LOSOWANIE NAGRÓD I WRĘCZENIE STATUETEK PAMIĄTKOWYCH BIEGU WOLNOŚCI

nr 5. 

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI O CHARAKTERZE GÓRSKIM

DATA 15.11.2020 MIEJSCE OKOLICE GÓRY SOSNOWEJ LICZNE GÓRKI I WZNIESIENIA. BIURO ZAWODÓW HALA WIDOWISKOWA-SPORTOWA W JASTROWIU. START I META U PODNÓŻA WĄWOZU {PUNKT WIDOKOWY}DYSTANS 10 KM .TEREN LEŚNO-KROSOWY.PLANOWANA LICZBA BIEGACZY 200 OSÓB. CELEM JEST ŚWIĘTOWANIE DNIA NIEPODLEGŁOŚCI PO PRZEZ BIEGANIE. PLANOWANY RÓWNIEŻ MARSZ NORDIC WALKING NA DYSTANSIE 5 KM. KATEGORIE BIEGOWE : -NAJLEPSZY GÓRAL -NAJLEPSZY JASTROWIANIN -NAJLEPSZA JASTROWIANKA -I INNE KATEGORIE WSPARCIE BIEGU - GRUPA POZYTYWNI Z PASJĄ I INNE GRUPY BIEGOWE WSPARCIE BIEGU - GRUPA POZYTYWNI Z PASJĄ I INNE GRUPY BIEGOWE. ZABEZPIECZENIE MEDYCZNE - MALTA SŁUŻBA MEDYCZNA ODDZIAŁ TARNÓWKA /200ZŁ/WPŁATA DOBROWOLNA. KOSZTY PROMOCJI WYDARZENIA PO STRONIE STOWARZYSZENIA I SPONSORÓW. KAŻDY UCZESTNIK MUSI ZAKUPIĆ PAKIET O WARTOŚCI 30 ZŁ KTÓRY UMOŻLIWI MU UDZIAŁ W IMPREZIE, PIENIĄDZE ZOSTANĄ PRZEKAZANE ZA POŚREDNICTWEM STOWARZYSZENIA DLA WARSZTATÓW TERAPII ZAJĘCIOWEJ W JASTROWIU.

nr 6. 

MILITARNE BŁOTA

Celem naszego projektu jest postrzeganie historii poprzez zabawę, będziemy w stanie pokazać możliwości pojazdów militarnych, sprzętu, zachowań ludzi podczas bitew poprzez dioramę - między innymi naszym zadaniem będzie przekazanie wiedzy historycznej w prosty sposób, zrozumiały dla każdego.

nr 7.

"Spagetti Dzień" Mecz Siłaczy Polska - Włochy event sportowo-kulturalny.

"Spagetti Dzień" międzypaństwowy mecz Siłaczy Polska - Włochy. Planuje się zorganizowanie międzypaństwowego meczu STRONG-MAN Polska - Włochy w trakcie "Militarnych Błot". Zostanie przeprowadzonych 5 konkurencji dla ośmiu zawodników (4 w każdej drużynie), konkursy dla publiczności oraz przeciąganie liny dla drużyn Polska - Włochy - Protector oraz mieszkańcy Gminy i Miasta Jastrowie. Promocja wydarzenia odbędzie się wraz z promocją "Militarne Błota" - koszty po stronie organizatorów. Wszystkie inne koszty realizacji projektu pokryte zostaną z wpłat sponsorów oraz środków własnych Atletic Strong Grzegorz Peksa.

nr 8.

Rewitalizacja terenu zielonego "STREFA MARZEŃ"

- wytyczenie ścieżek, zamontowanie ławek, w najszerszym miejscu terenu wykonanie na planie koła małego placu ogrodzonego niskimi roślinami (krzewami) z odchodzącymi ścieżkami. Teren po kościele protestanckim - zabezpieczenie spadu terenu za pomocą roślin, dwa pasy odrębne kolorystycznie. Zbudowanie pergoli. Wykonanie makiety (odlewu) historycznej ukazującej bryłę kościoła.

nr 10.

"Dawno temu w Nadarzycach ... (spacer z historią)"

Celem naszego projektu jest zagospodarowanie terenu znajdującego się przy skrzyżowaniu na wjeździe do Nadarzyc. W miejscu tym znajdują się: przystanek autobusowy, kapliczka oraz pomnik - głaz z pamiątkową tablicą upamiętniającą wyzwolenie Nadarzyc. Miejsce to będzie wizytówką naszej miejscowości. Realizacja tego projektu pozwali na godne upamiętnienie żołnierzy poległych w bitwie o przełamanie Wału Pomorskiego. Nadarzyce jako miejsce krwawych walk jest upamiętnione na grobie Nieznanego Żołnierza, dlatego chcemy pokazać na tablicy graficzny obraz tej bitwy. Obecnie nasza miejscowość stała się miejscem chętnie odwiedzanym przez miłośników historii i militariów jak i amatorów aktywnego wypoczynku. Dlatego chcemy stworzyć miejsce gdzie przejeżdżający turyści mogliby się zatrzymać, odpocząć i zapoznać się z naszą historia.

 

Projekty odrzucone:

nr 9.

Oświetlenie mostu na rzecze Gwda

Oświetlenie ekspozycyjne przedwojennego mostu kolejowego na rzece Gwdzie, ma na celu uatrakcyjnić to miejsce pod względem turystycznym. Dzięki iluminacji każdy, kto przemieszcza się drogą wojewódzką ze Złotowa lub Krajenki, Tarnówki do Jastrowia, będzie zwracał uwagę na to miejsce nawet wieczorami, czy nocą. Podświetlenie mostu doskonale wpisuje się w walory promocyjne miasta nawiązując do znaku Wał Pomorski.

 

nr 11

Podwórko Spotkań Kulturalnych

W ramach projektu na ścianie szczytowej budynku powstanie mural na cześć jednej z najważniejszych liczb w matematyce i naturze - liczby e. Zaprojektowany i wykonany będzie on przez wybitne artystki Annę Kluzę i Annę Waluś. Zostanie również odnowione i zagospodarowane podwórko według pomysłu projektantki krajobrazu Agnieszki Kluzy. Od kilku lat jest ono miejscem spotkań mieszkańców, nie tylko Jastrowia, ze znanymi artystami.

 

 

 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz