Zamknij

O godz 14 sesja nadzwyczajna w Jastrowiu.

07:31, 16.06.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

16 czerwca spotkają się radni w ratuszu na sesji nadzwyczajnej. Podjęte będą pilne uchwały.

Sesja nadzwyczajna zwoływana jest na wniosek, wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Na wtorkowym spotkaniu podjęte zostaną tematy:

- Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy i miasta Jastrowie na 2020r., gdzie wprowadzona zostaną dodatkowe środki z budżetu gminy na żłobek publiczny, gdyż w przetargu kwota wyszła wyższa niż w przygotowanym kosztorysie


-  Podjęcie uchwały w sprawie przyznania dotacji Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Michała Archanioła w Jastrowiu. Jest to wsparcie remontu wieży kościelnej, gdyż na tą inwestycję proboszcz uzyskał środki zewnętrzne, a gmina i parafianie będą musieli o zabezpieczenie środków na wkład własny.

- Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę Nr 470/2018 Rady Miejskiej w Jastrowiu z dnia 27 lutego 2018r. w sprawie ustalenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć niektórym nauczycielom, zniżek godzin dla dyrektorów szkół i innych nauczycieli, którym powierzono  funkcje kierownicze oraz wymiaru godzin zajęć nauczycieli prowadzących zajęcia z przedmiotów o różnym wymiarze godzin zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina i Miasto Jastrowie.

-  Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę Nr 71/2019 Rady Miejskiej w Jastrowiu z dnia 30 maja 2019r. w sprawie Regulaminu określającego niektóre zasady wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w przedszkolu i w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę i
Miasto Jastrowie.


-  Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia planu nadzoru nad żłobkami, klubami dziecięcymi oraz dziennymi opiekunami, prowadzącymi działalność na terenie gminy i miasta Jastrowie.

- Znajdą się także uchwały w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty od ceny nieruchomości., uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy gruntu rolnego, uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy gruntu pod pawilon handlowy.

zainteresowani mogą uczestniczyć w spotkaniu lub obejrzeć je online na kanale YouTube gminy Jastrowie.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

Gość Gość

2 0

Masakra... 09:04, 16.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

2 0

Dlaczego mam się zrzucać na wieże,z podatkow do gminy, skoro nie uczestnicze w życiu kk, niech dają pieniadze Ci co chcą i Ci ktorzy tam chodzą, od groma ziemi i kasy ma kościoł. Temat żłobków, jeszcze wiecej kasy i pelna kontrola , czyli wiadomo o co chodzi...i wiele innych rzeczy na których ugra tylko ten co zwołuje radnych do poparcia jego bzdurnych pomysłow. 10:04, 16.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Nie bo nieNie bo nie

1 0

Skoro ty masz takie genialne pomysły startuj za 3 lata, na pewno wygrasz hehehe. 10:19, 16.06.2020


ParafianinParafianin

1 1

O dotację dla parafii wnioskowana radna Król . 10:16, 16.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ŁukaszŁukasz

2 1

Wnioskował to proboszcz ,a nie radna 11:35, 16.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA