Zamknij

Soczewki kontaktowe zimą - co warto wiedzieć?

17:24, 17.02.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

O ile soczewki ogólnie nie wzbudzają już większych kontrowersji, to jednak korzystanie z nich zimą budzi trochę wątpliwości. Tymczasem okazuje się, że takie rozwiązanie na sporo zalet i bywa znacznie wygodniejsze niż korzystanie z okularów. Co warto wiedzieć korzystając z szkieł kontaktowych zimą?

Soczewka na oku nie zamarznie

Przymarznięcie soczewki do oka to jeden z najczęstszych argumentów przeciwko noszeniu ich na mrozie. Na szczęście nie możliwości by tak się stało i zarówno nasze gałki oczne, jak i soczewki są bezpieczne. Faktem jest, że szkła kontaktowe składają się w około 50% z wody, której temperatura zamarzanie to 0 stopni, ale zaraz za powierzchnią szkła kontaktowego jest mały piecyk, który stale ją ogrzewa. Tym piecykiem jest nasza gałka oczna, która podobnie, jak reszta naszego ciała, w prawidłowych warunkach ma ok. 36.6 stopni. Nie oznacza, to jednak, że mróz w żaden sposób nie może nam przeszkodzi w korzystaniu z soczewek. Pamiętać musimy o pojemniczku z płynem, który już zamarznąć może, a rozmrożony nie nadaje się już do użytku.

Dodatkowo nawilżaj oczy

Już samo suche powietrze zimną jest wyzwaniem dla naszych oczu. Zimny wiatr, minus na dworze, ogrzewanie w pomieszczeniach to czynniki, które przyczyniają się do szybszego wysuszania błony śluzowej oka. Choć nowoczesne soczewki są już bardzo delikatne i niewyczuwalne dla gałki ocznej, to jednak przy przesuszeniu mogą ją dodatkowo podrażniać. Z tego względu warto zapatrzyć się w krople nawilżające, koniecznie takie, które mogą być stosowane ze szkłami kontaktowymi.

Soczewek nie trzeba przecierać

To główny argument przemawiający za noszeniem soczewek zimą. Są po prostu znacznie wygodniejsze niż okulary. Po pierwsze nie ograniczają poza widzenia. Po drugie nie pada na nie śnieg. Po trzecie nie osadza się na nich para wodna. W przeciwieństwie do okularów, soczewek nie trzeba przecierać i czyścić w ciągu dnia. Ta właściwość szkieł kontaktowych to również ogromna zaleta podczas uprawiania sportów zimowych. Założenie okularów pod gogle może znacząco zmniejszyć komfort jazdy, a rezygnacja z nich może okazać się niebezpieczna. Soczewki będą tym wypadku wybawieniem, więc jeżeli nie masz przeciwwskazań, to śmiało sięgnij po nie na czas zimowych szaleństw.

Ile kosztują szkła kontaktowe?

Wiesz już, że świetnym wyborem korekty wzroku zimną są soczewki Cena będzie zależeć od tego, na jakie ich rodzaj się zdecydujesz. Najczęściej będziesz mógł wybierać soczewki pod względem czasu ich użytkowania, rzadziej pod kątem materiału, z którego są zrobione. Obecnie najpopularniejsze są soczewki 30-dniowe, ale poza tym możesz wybrać dwutygodniowe lub jednodniowe. Dzienny koszt noszenia soczewek waha się od 1,5 do 4,5 złotego i zawiera już wszystko, co z soczewkami jest związane, a więc same szkła kontaktowe oraz pudełko i płyn do czyszczenia i przechowywania. Dolna granica dotyczy szkieł 30-dniowych, a górna jednodniowych.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

EricEric

0 0

Cool website!

My name’s Eric, and I just found your site - jastrowie24.pl - while surfing the net. You showed up at the top of the search results, so I checked you out. Looks like what you’re doing is pretty cool.

But if you don’t mind me asking – after someone like me stumbles across jastrowie24.pl, what usually happens?

Is your site generating leads for your business?

I’m guessing some, but I also bet you’d like more… studies show that 7 out 10 who land on a site wind up leaving without a trace.

Not good.

Here’s a thought – what if there was an easy way for every visitor to “raise their hand” to get a phone call from you INSTANTLY… the second they hit your site and said, “call me now.”

You can –

Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know IMMEDIATELY – so that you can talk to that lead while they’re literally looking over your site.

CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

Time is money when it comes to connecting with leads – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later can be huge – like 100 times better!

That’s why we built out our new SMS Text With Lead feature… because once you’ve captured the visitor’s phone number, you can automatically start a text message (SMS) conversation.

Think about the possibilities – even if you don’t close a deal then and there, you can follow up with text messages for new offers, content links, even just “how you doing?” notes to build a relationship.

Wouldn’t that be cool?

CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

You could be converting up to 100X more leads today!
Eric

PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithwebvisitors.com/unsubscribe.aspx?d=jastrowie24.pl
13:35, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%