Zamknij

Centrum Zdrowia Psychicznego w Złotowie rok udzieliło pomocy ponad 8 000 razy

07:03, 04.05.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Centrum Zdrowia Psychicznego Szpitala Powiatowego w Złotowie to pilotażowy program Ministerstwa Zdrowia i jedyne takie miejsce w Wielkopolsce. W ostatnim roku z jego pomocy skorzystano 8 832 razy.

 

„Centrum Zdrowia Psychicznego powstało, by odmienić leczenie zdrowia psychicznego na kompleksowe, nowoczesne, dostępne dla każdego w jak najkrótszym czasie. Kryzys psychiczny może pojawić się u każdego, a jak najszybsze i kompleksowe leczenie może zapobiec wielu powikłaniom, w tym hospitalizacji psychiatrycznej. Porady lekarzy psychiatrów, psychologów, terapeuty środowiskowego, pielęgniarek czy asystenta zdrowienia udzielają pomocy tak, by trudny okres kryzysu psychicznego jak najszybciej minął.” – opowiada o CZP jego kierownik, lek. Wojciech Czernaś.

Centrum działa od 1 marca 2020 roku. Powstało w ramach pilotażowego programu Ministerstwa Zdrowia i jest pierwszym oraz jak na razie jedynym takim miejscem w Wielkopolsce. Z jego usług mogą bezpłatnie i bez skierowania korzystać wszystkie osoby pełnoletnie z powiatu złotowskiego.

By zgłosić się po pomoc należy skontaktować się z Centrum od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00 pod numerem tel. 67 263 22 33 wew. 307.

W Centrum Zdrowia Psychicznego pracuje siedmiu lekarzy psychiatrów, pięciu psychologów, terapeuta środowiskowy, pracownik socjalny i asystent zdrowienia, sześć pielęgniarek i pielęgniarka środowiskowa.

Od 1 marca 2020 roku do 30 marca 2021 roku, czyli przez pierwsze 13 miesięcy funkcjonowania Centrum, udzielono 8 832 porad. W tym 5 261 porad udzielili psychiatrzy, 1 806 psycholodzy, 1 442 pielęgniarki, 323 terapeuta środowiskowy. W porównaniu do lat poprzednich prawie o połowę zmalała liczba osób wymagających hospitalizacji.

W ramach środków z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych planowana jest rozbudowa Centrum.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%