Zamknij

Czy wirtualne laboratoria i szafki na laptopy są przyszłością szkół ponadpodstawowych?

11:14, 15.07.2021 P.K Aktualizacja: 11:14, 15.07.2021
Skomentuj

Nowoczesne wyposażenie szkół motywuje uczniów do nauki. Sprzęty, meble i pomoce dydaktyczne – można dzięki nim albo zachęcić, albo zniechęcić do aktywnego uczestniczenia w lekcjach. Edukacyjne laboratoria – sprawiają, że młodzież aż chce zdobywać wiedzę w szkole ponadpodstawowej. Dlaczego mają tak pozytywny wpływ na uczniów?

 

Wirtualne laboratoria stymulują wszystkie zmysły ucznia

Laboratoria te to edukacyjne programy komputerowe napisane z myślą o uczniach i nauczycielach szkół ponadpodstawowych. Dzięki tym programom uczeń łatwiej przyswaja materiał, m.in. z uwagi na to, że zajęcia są wciągające i zróżnicowane.

 

Podczas takich laboratoriów uczniom zostają w pamięci efektowne, trójwymiarowe zdjęcia, którym można się dokładnie przyjrzeć. Natomiast za pomocą filmów edukacyjnych i nagrań audio lekcja bardziej przypomina wirtualny spacer niż typową szkolną godzinę lekcyjną. Dowiedz się więcej czym są wirtualne laboratoria (zobacz na www.aktin.pl)

Laboratoria szkolne – uczą zachowań społecznych i obsługi cyfrowych materiałów

 

Laboratoria szkolne to lepszy start uczniów w dorosłe życie. Dzięki wirtualnym programom uczniowie szybciej się uczą, a przyswojony materiał dłużej zachowują w pamięci. Młodzież uczestnicząca w wirtualnych zajęciach rozwija w sobie umiejętność samodzielnego myślenia.

 

Uczniowie mogą więc:

wyrażać swoje zdanie,

zadawać pytania w czasie zajęć,

rozwijać swoje umiejętności podczas nauki w grupie.

 

Szereg dostępnych wariantów, w jakich uczniowie zapoznają się z materiałem, sprawia, że młodzież może postrzegać takie zajęcia jako wyjątkowo interesujące. By młodzież wiedziała, co ma dalej robić, wystarczy uruchomić taki program edukacyjny, a następnie pozwolić uczniom zapoznać się z materiałem zgodnie z tematyką poruszaną podczas lekcji.

 

Nauka stacjonarna lub zdalna przy użyciu urządzeń mobilnych

 

Laptopy, tablety i smartfony – uczniowie szkół ponadpodstawowych doskonale znają praktycznie każde z tych urządzeń. Warto więc zadbać w placówce edukacyjnej o to, by można było w bezpieczny sposób przechowywać te bezcenne dla młodzieży akcesoria. Pomocne są szafki na laptopy – mogą pomieścić nawet 10 przenośnych komputerów.

 

Szafki szkolne są nie tylko na laptopy, ponieważ mogą być:

schowkiem na drugie śniadanie,

miejscem, gdzie trzyma się wartościowe przedmioty,

skrytką na telefony komórkowe.

 

Tego typu szafki (sprawdź na: https://aktin.pl/towar/lista/158/szafki-na-laptopy) są dostosowane do przechowywania przenośnych komputerów.

Metalowe szafki mają:

otwory wentylacyjne,

gniazda elektryczne w każdej skrytce.

Uczniowie korzystający z metalowej szafy na laptopy wyrabiają również nawyk odkładania swoich urządzeń na miejsce. Każdy uczeń może bezpiecznie przechowywać swoje przedmioty, zamknięte na klucz w skrytce z przypisanym do niej numerem.

Dodatkowo szafki na komputery można wyposażyć m.in. w:

nóżki,

system podwieszania,

ławkę oszczędzającą miejsce.

Szafka na laptop jest dostępna w różnych odcieniach. Łatwo uda się dostosować tę szafkę na laptopy do określonych potrzeb i sali, w jakiej uczniowie zdobywają wiedzę z danego przedmiotu.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%