Zamknij

Telewizja Polska chce uruchomić nowy kanał. To krok w kierunku...

14:10, 07.06.2021 | Źródło: Wirtualne Media
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Anglojęzyczny TVP World chce uruchomić Telewizja Polska. Kanał ma ruszyć jeszcze w tym roku w internecie. Jak donosi portal Wirtualnemedia.pl, w przyszłym roku stacja ma być dostępna dla Europy Zachodniej i obywateli Stanów Zjednoczonych.

Nowy kanał ma powstać na bazie redakcji Poland In, która działa zdalnie i tylko w internecie. 

- Mamy sytuację epidemiczną jaką mamy. To nas trochę hamuje, jeśli chodzi o start TVP World. Na razie nadajemy blok 3-godzinny. Docelowo ma działać pełnowymiarowy kanał informacyjny - cytuje Marcina Darmasa, dyrektora TVP World, portal Wirtualnemedia.pl.

Nowy kanał miałby ruszyć, w internecie, jeszcze jesienią tego roku. To pierwszy krok do pełnej działalności. Kolejny byłoby rozpoczęcie emisji z satelity Astra 19,2E dla mieszkańców Europy Zachodniej. 

Kanał byłby dostępny wtedy m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii i Austrii. TVP planuje również pojawić się w amerykańskiej platformie cyfrowej Dish Network. To jednak plany na rok 2022. 

Jaką tematykę będzie można tam znaleźć? 

- Jesteśmy na razie na etapie koncepcyjnym. Analizujemy jak ta antena będzie wyglądać. Będziemy mniej niż w Poland In mówić o Polsce, a bardziej mówić o regionie. Kanał ma mówić o tym co się dzieje w Trójmorzu i tłumaczyć widzom na zachodzie co się dzieje na wschodzie - zapowiada na łamach Wirtualnych Mediów, Marcin Darmas. 

Kanał TVP World ma nadawać ze studia przy ulicy Woronicza w Warszawie.

(Źródło: Wirtualne Media)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%