Zamknij

11 listopada w Jastrowiu. Podsumowanie

12:39, 13.11.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Obchody 11 listopada za nami. Mieszkańcy Jastrowia mieli wiele okazji , aby uczestniczyć w obchodach święta narodowego. Wiele przystrojonych domów i instytucji świadczy o tym, że wciąż ważna jest historia i warto pamiętać o tych, którzy walczyli o powrót Polski na mapach Europy.

Na początku najmłodsi. Przedszkolaki z występami w domu kultury, już w piątek od godziny 9:30 zaprezentowały swoja twórczość patriotyczną w pięknie przygotowanej scenografii.   

W piątkowy poranek 9.11, także na placu Jana Pawła II spotkali się uczniowie jastrowskich szkół oraz mieszkańcy miasta, aby wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne, w tym hymn oraz zrobić zdjęcia w biało-czerwonych barwach.

Tego samego dnia popołudniu w SP nr 1 o godz. 18:00 odbyła się wieczornica, gdzie młodzież przedstawiła w bardzo dojrzały i profesjonalny sposób fakty z walk niepodległościowych oraz wagę patriotyzmu.  Wszystko opatrzone niebanalnym dobranym repertuarem i ciekawym wykonaniem. Na uznanie zasługują zarówno Pan Mariusz Czaja odpowiedzialny za muzykę i Pani Dorota Krzykowska reżyserująca przedstawienie wraz z Panią Małgorzatą Siedlecką. 

W niedzielę również nie zabrakło aspektów związanych ze świętowaniem. Już od godziny 11:30 w kościele pw. NMP została odprawiona msza za ojczyznę, w której uczestniczyli także władze miasta i powiatu oraz przedstawiciele wojska. Uroczyście zaprezentowane zostały poczty sztandarowe, a na zakończenie uczniowie SP nr 2 zaprezentowali wszystkim przedstawienie patriotyczne , wiersze i formy artystyczne związane z symbolami narodowymi.

O godzinie 17:00 w Ośrodku Kultury, odbyło się podsumowanie, gdzie mieszkańcy mogli zapoznać się nie tylko z twórczością, ale także sami uczestniczyć w świętowaniu niepodległości. Na scenie pojawiła się nie tylko młodzież, ale także dorośli mieszkańcy w znakomitym repertuarze. 

Święto Niepodległej można uznać za zakończone, ale na pewno iskra patriotyzmu dzięki tym obchodom została bardziej rozpalona.     

  

fot. FB OK Jastrowie

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone