Zamknij

Jak oszczędzać w dobie nieustannych podwyżek cenowych?

00.00, 22.10.2022 materiał partnera
Freepik

Konsumenci szukający ulgi po gwałtownych podwyżkach cen będą musieli poczekać dłużej. Pomimo złych wiadomości wciąż istnieją sposoby na zmniejszenie obciążenia portfela. Mimo to dane o inflacji nadal są alarmujące. Wzrost głównego wskaźnika inflacji w kraju, wskaźnika cen konsumpcyjnych był spowodowany wyższymi kosztami żywności i schronienia. 

Żywność 

Wzrost cen żywności odzwierciedla gwałtowny wzrost we wszystkich głównych kategoriach żywności, przy czym koszty mięsa, drobiu, ryb i jaj wzrosły o 10,6 procent w ciągu ostatnich 12 miesięcy, podczas gdy ceny zbóż i produktów zbożowych wzrosły o 17,4 procent. Aby utrzymać kontrolę nad budżetem żywnościowym, w pełni korzystaj z wszelkich promocji, aby zaopatrzyć swoją zamrażarkę i spiżarnię. Znajdź więcej wskazówek na stronie: https://polskie-interesy.pl.  

Możesz również znacznie zaoszczędzić, pozostając przy klubach magazynowych i dyskontach, a także marek własnych i biznesów lokalnych. Inną strategią jest poszukiwanie okazji na jedzenie w sklepach ogólnospożywczych. Niektóre sklepy rozszerzają swoją ofertę świeżej żywności i mogą oferować niższe ceny niż tradycyjne sklepy. 

Usługi internetowe 

Podczas pandemii konsumenci mieli chwilę wytchnienia, ponieważ ceny usług telefonicznych i bezprzewodowych wzrosły tylko nieznacznie. 

Ale ceny ostatnio się zmieniały, przy czym koszty usług internetowych wzrosły o 0,6 procent w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a usługi telefonii domowej wzrosły o 2,4 procent. Aby ograniczyć te koszty, rozważ przejście na tańszy abonament na telefon komórkowy, być może od swojego dostawcy Internetu. I chociaż ceny usług przesyłania strumieniowego rosną, nadal możesz obniżyć koszty kabli, wybierając tańsze plany telewizyjne lub bezpłatne usługi. 

Istnieje wiele innych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy, a raporty konsumenckie mogą w tym pomóc. Korzystaj z promocji i szukaj okazji dopasowanych do swoich potrzeb. 

Jak zacząć oszczędzać? 

Aby szybko zaoszczędzić pieniądze, musisz oddzielić pieniądze wydawane na codzienne potrzeby od pieniędzy, które zamierzasz zaoszczędzić. Oznacza to założenie dedykowanego konta oszczędnościowego. 

Zanim zaczniesz oszczędzać, prawdopodobnie będziesz chciał spłacić wszelkie zaległe salda swoich istniejących długów. Im dłużej zwlekasz ze spłatą długu, tym większy się on staje. Dzieje się tak, ponieważ odsetki – cena, jaką płacisz za pożyczanie pieniędzy – z czasem się sumują. Jeśli odłożysz spłatę długów, narosłe odsetki mogą zniszczyć wszelkie pieniądze, które uda ci się zaoszczędzić. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%