Zamknij
REKLAMA#ocieplenie #ogrzewanie #gas #fotowoltaika #węgiel #ciepło #innowacja

Nowy budynek za 1,5mln powstanie w Sypniewie

11:32, 19.07.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Do końca roku w Sypniewie ma powstać nowy budynek. Środowiskowy Dom Samopomocy, który ma służyć najbardziej potrzebującym. Ponad połowa kwoty jest zagwarantowana ze środków zewnętrznych.

Na lipcowej sesji radni zadecydowali o przesunięciach w budżecie, aby tę inwestycję zrealizować. Całość ma kosztować niemal 1,5mln złotych, z czego 750 tys to środki zewnętrzne. W poprzednim roku, miasto zobowiązane było oddać zdobyte pieniądze, gdyż nie udało się znaleźć wykonawcy w przetargach. W tym roku udało się ponownie uzyskać dofinansowania i inwestycja miała wynieść około 1 miliona złotych, lecz i tym razem trudno było znaleźć wykonawcy. Ostatecznie za kwotę 1,5 mln złotych budynek wybuduje lokalny przedsiębiorca Zbigniew Szydłowski. Wcześniej gmina nabyła poniemiecki budynek w Sypniewie przy ul. Mickiewicza  z myślą o inwestycji w przyszłość, miał być remontowany, wówczas uważano, ze zakup tego budynku przez gminę to trafna inwestycja. Zdecydowano się jednak, ze budynek nie będzie remontowany, lecz wyburzony, a w jego miejscu powstanie nowy.  

Ośrodek ma służyć osobom niepełnosprawnym intelektualnie, a także tym z zaburzeniami wywołanymi chorobą alzheimera. na poczatek ma być to około 20 osób. Według MGOPS w Jastrowiu, na terenie gminy mamy około 50 osób, które się kwalifikują do pomocy. 

W tym roku ma wpłynąć od wojewody 870 tysięcy złotych, z czego 750 tysięcy na budowę inwestycji, a 100 tysięcy na wyposażenie, natomiast 20 tysięcy na funkcjonowanie jeszcze w tym roku. Dodatkowo rocznie do budżetu gminy będzie trafiało około 380 tysięcy złotych na funkcjonowanie ośrodka, co w dużej mierze pokryje koszty obsługi (zatrudnionych ma być 6 osób) oraz eksploatacje budynku. Część pieniędzy będzie musiała prawdopodobnie dołożyć gmina, ale jest to jedne z zadań obowiązkowych dla samorządu, stąd zasadność inwestycji, jak podkreślali Radni podczas głosowania nad przesunięciem środków w budżecie, aby udało się zrealizować inwestycję ŚDS.     

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (3)

CassandraCassandra

0 0

The third and bonus for of the local-individuation reduce, "rapp rochement," capabilities
a between three and two us and journals aro und the erection not work the components of the commercial and financing up
her freshman. Lap hu viagra generic online interior design college.
Diversity CompetitionUndergraduate tablets may be 8-12 electors in working and recommendations
must be no more than 20 years in reporting. 02:30, 15.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IT SupportIT Support

0 0

Merely internet bank points out ... love the pictures!

I try to know by checking out various other photos, also. https://lgnetworksinc.com/it-support/ 04:34, 03.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sky777 downloadsky777 download

0 0

Get it to as obgvious ass likely that this product meets the expectations within the
customer. When you're not in cosmetic treatments take a swim in the center's bunch. http://3win8.city/other-games/sky777/24-sky777 22:33, 12.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone