Na sygnale

Zamknij
17 czerwca, tuż po godzinie 16:20*, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym Do akcji natychmiast zadysponowano zastępy w trybie alarmowym
17 czerwca br. około godziny 13:00, na drodze krajowej nr 11/22, na odcinku między Jastrowiem a Podgajami, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz ciężarowego.
Zakończył się okres wielkanocnego wypoczynku, w którego trakcie nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci złotowskiej drogówki, wspierani przez mundurowych pozostałych pionów.
Policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu przedstawili zarzut kradzieży prądu 57-letniemu mieszkańcowi Jastrowia. Mężczyzna pominął układ pomiarowo-rozliczeniowy i nielegalnie pobierał energię elektryczną. Wartość skradzionej energii elektrycznej, wyceniono na kwotę ponad 15 tyś złotych. Za popełnione przestępstwo grozi kra pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
W sobotę, 21 września, tuż przed południem, na drodze między Sypniewem a Jastrowiem doszło do nietypowego zdarzenia drogowego.
W Środę, w powiecie złotowskim odbyły się działania pn.„Prędkość”. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali łącznie blisko 90 kierowców i ujawnili 61 wykroczeń drogowych. Aż 53 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości.
Mieszkaniec gminy Wysoka stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Jak się później okazało nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a w organizmie miał 1,2 promila alkoholu. Tak nieodpowiedzialne postępowanie nie mogło się dobrze skończyć. W wypadku poważnie ranna został 18- letnia kobieta
Długi majowy weekend dla złotowskich policjantów okazał się wyjątkowo intensywny. Mundurowi nie mieli chwili wytchnienia, interweniując w sprawach publicznych i domowych, zatrzymując osoby ścigane przez wymiar sprawiedliwości, czuwając nad bezpieczeństwem imprez masowych, a także reagując na zdarzenia drogowe i wyciągając konsekwencje wobec pijanych kierowców.
Policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu zatrzymali mieszkańca gminy Jastrowie, który podejrzany jest o podpalenie budynków gospodarczych na terenie gminy oraz podpalenie ściółki leśnej w Jastrowiu. Decyzją Sądu podejrzany 59-latek został tymczasowo aresztowany.
Złotowscy policjanci podczas ostatniego weekendu kierowani byli na interwencje zgłaszane przez mieszkańców powiatu, w trakcie których zatrzymali osoby poszukiwane oraz stosowali środki wobec sprawcy przemocy domowej. Nie zabrakło zdarzeń drogowych i nietrzeźwych kierujących, którzy zatrzymani zostali podczas działań „trzeźwy poranek”.
Jastrowscy policjanci zatrzymali 47-latka podejrzanego o kradzież paliwa. Mężczyzna zatankował auto na stacji paliw i odjechał nie płacąc. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie, jakie miał na swoim sumieniu, gdyż kierował samochodem w stanie nietrzeźwości.
Dziś przed godziną 8, doszło w Jastrowiu do tragedii. Zginęła dziewczynka.
Policjanci z Jastrowia nie pozostali obojętni, gdy podczas służby zauważyli zziębniętego mężczyznę, który szedł poboczem drogi. Okazało się, że prowadzi koczowniczy tryb życia i przemierza nasz powiat bez konkretnego celu. Policjanci zaopiekowali się 64 latkiem.
Zakończono śledztwo ws. 18-latka, który miał planować zamach terrorystyczny na jedną z komend policji w województwie dolnośląskim. Jest akt oskarżenia w tej sprawie. 
Kierowca piaskarki z pługiem prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Teraz 29-latka może czekać odsiadka. Jego drogowe wyczyny zauważył policjant, który nie był już na służbie.