Zamknij

Ogłoszenia internetowe

11:42, 13.06.2019 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Magia internetu

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie spodziewał się tak dużego rozwoju tej dziedziny naszego życia. Obecnie większość osób w kieszeni nosi smartphone-niemalże przenośny komputer, urządzenie uprzednio zajmujące cały pokój zostało zmniejszone do rozmiarów niewielkiego notatnika. Używany jest do wszystkiego: kontaktu z ludźmi znajdującymi się kilka tysięcy kilometrów dalej, albo siedzących w drugim pokoju, pracy i oglądania śmiesznych kotów, a także wystawiania ogłoszeń o sprzedaży przedmiotów czy promowania własnych usług. Jak się w tym wszystkim nie pogubić?

Najpopularniejsze serwisy z ogłoszeniami

Stron na których możemy wystawiać albo szukać ogłoszeń jest bardzo dużo. Ogrom. Multum. Zatrzęsienie. Do licha i ciut ciut. Naprawdę trudno znaleźć jeden portal do wszystkiego. Do serwisów lokalnych należą między innymi ogłoszenia warszawa http://warszawalokalnie.pl, ogłoszenia kraków http://krakowlokalnie.pl czy ogłoszenia lublin http://lublinlokalnie.pl. Serwisy z ogłoszeniami powstają jak grzyby po deszczu, a nie można zapominać także o Facebookowych grupach służących do sprzedaży czy wymiany określonych przedmiotów czy w konkretnej okolicy.

Plusy i minusy internetowych ogłoszeń

Ogłoszenia w internecie bezsprzecznie ułatwiają życie. Nie ma potrzeby wychodzenia z domu by sprawdzić czy w okolicy znajdziemy hydraulika albo mechanika. Większość z nich prowadzi własne strony internetowe lub ogłasza swoje usługi na przeznaczonych do tego serwisach. Nawet lekarza możemy sprawdzić przed wizytą. Kiedy potrzebujemy nowych mebli internet obfituje w ogłoszenia o sprzedaży nowych lub używanych sprzętów. Wszystko to brzmi pięknie i niewątpliwie takie jest, jednak do ogłoszeń w internecie, tak samo jak do tych w gazecie, czy jakimkolwiek innym miejscu należy podchodzić z pewną rezerwą. Internet daje pełna anonimowość, co kusi niektórych do nadużywania zaufania i wykorzystywania wiary w innych, co prowadzi do oszustw. Często poszkodowany ma problem z dochodzeniem swoich praw, szczególnie jeżeli został oszukany na niewielką kwotę pieniędzy. Mało osób chce chodzić na policję w przypadku stracenia trzydziestu złotych, bo bardziej cenią swój czas niż taką kwotę. Jednak wiele z tych osób nie zapomina obsmarować oszusta na portalu na którym działa. Sprawdzanie tego jest jednym z fragmentów ochrony przed takimi sytuacjami.

Jak nie dać się naciągnąć?

Pamiętajmy, że kupującemu przysługuje szereg praw, niezależnie czy kupuje od firmy czy osoby prywatnie.Jednak lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego korzystajmy ze sprawdzonych portali, czytajmy opinie innych klientów, a w przypadku zamawiania drogiej paczki zdecydujmy się na płatność przy odbiorze. Nie zamykajmy się na możliwości, które oferuje nam XXI wiek jedynie zachowujmy rozwagę przy korzystaniu z nich.

artykuł partnera

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone