Zamknij

Podsumowanie wakacji policyjnym radarem.

07:37, 06.09.2019 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Tegoroczne wakacje mamy już za sobą. Wszyscy chcieliśmy aby minęły one bezpiecznie. Szczególnie na drogach, po których przemierzaliśmy często setki kilometrów w celu dotarcia do miejsca wypoczynku. Jak wyglądało to na drogach powiatu złotowskiego? Poniżej przedstawiamy statystykę zdarzeń drogowych powiatu oraz działania podjęte przez policjantów złotowskiej komendy.

Za nami okres letniego wypoczynku, który związany był z częstszymi podróżami. W trakcie ponad dwumiesięcznych wakacji na terenie powiatu złotowskiego doszło do 115 zdarzeń drogowych, w tym 14 wypadków, w których śmierć poniosły 3 osoby.

Przez ponad dwa miesiące złotowscy policjanci prowadzili działania „Bezpieczne Wakacje 2019” . Podczas tych działań funkcjonariusze spotykali się z dziećmi i młodzieżą podczas kolonii czy obozów i przypominali o bezpiecznym zachowaniu na drodze i nad wodą.

Na drogach powiatu złotowskiego przez cały okres wakacyjny doszło do 14 wypadków drogowych (2018 rok - 8), w których śmierć poniosły 3 osoby (2018 rok - 2) rannych zostało 16 osób (2018rok - 10). Policjanci odnotowali 101 kolizji drogowych (2018 rok - 124). Niestety mimo wielu apeli w mediach, informacji dotyczących tragicznych zdarzeń i informacji o prowadzonych działaniach, wielu kierujących pojazdami, decyduje się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości, bądź po użyciu alkoholu. Od 19 czerwca br. do 31 sierpnia br. policjanci zatrzymali 49 nietrzeźwych kierujących ( 2018 rok - 45). Mundurowi zatrzymali 15 praw jazdy ( 2018 rok - 22) za przekroczenie prędkości za tzw. 50+ czyli jazdę w obszarze zabudowanym z prędkością większą o 50 km/h. Policjanci podczas przeprowadzanych kontroli drogowych, sprawdzali m. in. stan techniczny pojazdów. Wśród nich 121 pojazdy nie spełniały kryteriów dalszej bezpiecznej jazdy w związku z powyższym ich dowody rejestracyjne zostały zatrzymane.

Policyjne apele, liczne patrole i wzmożona kontrola ruchu drogowego nie zagwarantują bezpiecznej jazdy. Jeśli do tych elementów nie dołożymy własnego szacunku do drugiego kierowcyi respektowania przepisów ruchu drogowego nadal będziemy świadkami ludzkich tragedii na drodze.

Policjanci nadal będą prowadzić działania, które mają zapewnić bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Jak zawsze szczególną uwagę będą zwracali na tych, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością i pod wpływem alkoholu. Z pewnością żaden z piratów drogowych nie może liczyć na ulgowe traktowanie ze strony Policji. Każde naruszenie przepisów ruchu drogowego będzie się wiązać ze zdecydowaną reakcją funkcjonariuszy, którzy dołożą wszelkich starań, aby zatrzymać nieodpowiedzialnego fanatyka szybkiej i niebezpiecznej jazdy wszystko po to byśmy na Naszych drogach mogli czuć się bezpiecznie.

MF

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz