Zamknij

Nowa stawka za śmieci od marca

09:44, 11.01.2020 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Od 1 marca 2020 roku, cena za odpady segregowane wyniesie 29 złotych za osobę


Od nowego roku jest już tylko cena za śmieci segregowane. Jeśli ktoś nie segreguje, wówczas zapłaci karę 58 zł za osobę co miesiąc. W trakcie obrad PRGOK, które odbyły się 10 stycznia, ustalono nowe stawki, gdyż wcześniejsze (maksymalne, założone w ustawie) nie uzyskały poparcia reprezentantów gmin. W związku z tym, że stawka nie pozwoli zbilansować kosztów wyliczonych na podstawie wyników przetargu na obsługę gospodarki śmieciowej, gdzie zgłosiła się tylko jedna firma, będą przeprowadzane liczne kontrole, aby uszczelnić system. Gminy nie mogą bowiem dopłacać do gospodarki śmieciowej. 

Pani radna Emilia Piechocka zadała ważne pytanie: "Czy są przewidywane jeszcze podwyżki?" Niestety odpowiedzi jednoznacznej nie otrzymała. przez pierwsze miesiące tego roku, płacimy jeszcze stare stawki, czyli 15zł za osobę przy odpadach segregowanych.
Za podwyżką cen zagłosowali: Marek Andruszkiewicz, Piotr Banach, Bolesław Chwarścianek, Łukasz Czarny, Piotr Głowski, Bogusława Jagodzińska, Andrzej Jasiłek, Urszula Kaczmarek, Stefan Kitela, Artur Kłysz, Bartosz Niezborała, Katarzyna Paczyńska, Lidia Plewa, Krzysztof Rutkowski, Elżbieta Rybarczyk,Rafał Sroka, Tadeusz Witoch, Piotr Wojtiuk, Roman Wrotecki. 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

mieszczóchmieszczóch

2 1

Gdzie nasze władze? Dlaczego godzą się na dojenie obywateli królewskiego miasta? Śmieci w górę, podatki w górę, jeszcze woda została, ale pewnie kwestia czasu. 21:26, 11.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

F.F.

0 1

Czyli artykuł o podwyżkach a nie jest napisane jakie podwyżki dla segregowanych :) 23:21, 11.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DominikDominik

2 1

Przecież podwyżki, to nie wymysł miasta.. tylko rządu.
Jedną ręką dają 500 zł drugą zabierają 600 zł.
Głosuj tak dalej! 20:17, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone