Zamknij

Gmina stara się ulżyć przedsiębiorcom, ale nielicznym.

22:22, 24.03.2020 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Jest dobra informacja dla przedsiębiorców, która pojawiła się na stronach Urzędu Gminy. Chodzi o pomoc dla przedsiębiorców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji ze względu na epidemię.  

Burmistrz Gminy i Miasta Jastrowie z dniem 24 marca 2020 roku wprowadził szczególną formę udzielania pomocy dla przedsiębiorców w związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV- 2. Na czym ma polegać pomoc gminy? Głównie na zwolnieniu z czynszu najmu lub czynszu dzierżawnego za nieruchomości gminne. Szkopuł w tym jednak jest taki, że nieruchomości takich nie ma aż tak wiele w Jastrowiu, jakby się wydawało. Nie wspomniano niestety o możliwościach ubiegania się o odroczenie lub zwolnienie z podatków od nieruchomości, co mocno podkreśla wiele gmin, także tych z okolic. Przedsiębiorcy mają prawo zgłosić się z taką prośbą do administracji publicznej, a decyzja o rozpatrzeniu będzie w gestii władz samorządowych. Trudno jednak liczyć na dużą hojność, gdyż kilka miesięcy temu przedsiębiorcom znacząco podniesiono podatki, ze względu na kiepską sytuację finansów samorządów. Plusem jest to, że jakieś działania podjęto.

 

 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

PolakPolak

1 0

Dla Polaka dajcie grosza, przecież ja Wasz panowie urzędnicy. Bądźcie Polakami i nie trzymajcie się korzeni aż nad to 19:49, 30.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone