Zamknij

Droga do Nadarzyc będzie wybudowana

20:20, 30.09.2020 | P.K
Skomentuj powiat złotowski
REKLAMA

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców miejscowości Nadarzyce. Właśnie ruszyły prace projektowe nad odcinkiem drogi powiatowej  łączącej Sypniewo z Nadarzycami. 

 

Dokumentację projektową przebudowy drogi Nadarzyce-Sypniewo wykona Firma Budowlana E.Z.O. Zbigniew Pająk. W gabinecie starosty złotowskiego Ryszarda Goławskiego została podpisana umowa dotycząca zaprojektowania drogi powiatowej nr 1013P Nadarzyce-Sypniewo. W spotkaniu uczestniczył także członek zarządu powiatu Ryszard Król, który reprezentuje we władzach starostwa interesy mieszkańców gminy Jastrowie, także mocno był zaangażowany przy realizacji drogi Brzeźnica-Sypniewo. "To bardzo ważny odcinek, o który zabiegaliśmy jako powiat od dłuższego czasu i dzięki skuteczności zarządu, udało się pozyskać na tę inwestycję środki zewnętrzne. Wygląda na to, że gmina Jastrowie nie będzie musiała gwarantować wkładu finansowego" - podkreśla.

Droga Sypniewo-Nadarzyce w opinii Ministerstwa Obrony Narodowej stanowi istotny element komunikacyjny dla Sił Zbrojnych RP oraz wojsk sojuszniczych, w związku z czym została wpisana do wykazu dróg o znaczeniu obronnym. Oznacza to, że przebudowa zostanie sfinansowana ze środków MON.

Prace budowlane mogą rozpocząć się już w roku 2022 i bardzo prawdopodobne, że gdyby wszystkie prace związane z kanalizacją Sypniewa zostały wykonane przed tym terminem, to także nawierzchnia w samej miejscowości Sypniewo byłaby wymieniona na nową.

zdj.Powiat złotowski

 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

SypniewoSypniewo

3 1

Hahaha akurat król 23:34, 30.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

szalony kefirszalony kefir

2 0

Nie widzę gospodarza naszej gminy... :( 07:55, 01.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FfFf

2 0

Gospodarz na gospodarstwie został. Trzeba się świniami zająć 17:42, 04.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz