Zamknij
REKLAMA

Na Roosevelta w Jastrowiu posypały się kary dla kierowców

20:30, 13.10.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Kolejni kierowcy zatrzymani przez złotowskich policjantów, którzy stracili prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Tym razem prawo jazdy zostało zatrzymane trzem mężczyznom w wieku 38, 46 i 73-lat oraz dwóm kobietom w wieku 50 i 53-lata. Wszyscy kierowcy pędzili z prędkością ponad 100 km/h, na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Podczas kontroli prędkości na drogach, złotowscy policjanci ujawnili kolejne przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. W miejscowości Jastrowie ul. Roosevelta policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 56-letniego mężczyznę. Kierowca hondy nie dostosował prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia. Jechał w terenie zabudowanym 107 km/h i stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali również 50-letnią mieszkankę powiatu złotowskiego, która przy obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h jechał z prędkością 107 km/h. Skutkiem poruszania się o 57 km/h za szybko było odebranie jej przez funkcjonariuszy prawa jazdy na okres 3 miesięcy. W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli na kierujących grzywny w formie mandatów oraz 10 punktów karnych.

Przypominamy, że prędkość jest nieustannie najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Przekroczenie w obszarze zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h skutkuje zatrzymywaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Dla wielu osób jest to bardzo dotkliwa kara. Czasami konsekwencją jest utrata pracy. W najlepszym przypadku jedyną niedogodnością jest konieczność skorzystania z innego środka transportu.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę. Pamiętajmy, iż poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego na duże niebezpieczeństwo.

źródło: KPP Złotów

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Oto Oto

2 0

*%#)!& tytuł 20:37, 13.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%