Zamknij

Kontrole sklepów i galerii przez najbliższe kilka dni

09:32, 05.12.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Złotowscy policjanci i inspektorzy sanepidu sprawdzają miejsca, gdzie robimy zakupy w szczególności galerie i sklepy wielkopowierzchniowe, pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów sanitarnych. Kontrole prowadzone będą przez najbliższe kilka dni. W trakcie działań służby sprawdzają, czy klienci zachowują dystans społeczny, stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz w jaki sposób przestrzegany jest przepis dotyczący liczby klientów w sklepach.

Zgodnie z obowiązującymi od soboty przepisami, w galeriach handlowych mogą obecnie przebywać klienci, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. Kluczowym parametrem jest tutaj jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych i 1 osoba na 10 metrów kwadratowych w sklepach o mniejszej powierzchni. Podczas poruszania się po sklepach jak również w kolejkach pomiędzy klientami istnieje obowiązek zachowania 1,5 metra dystansu społecznego. Osoby muszą pamiętać także o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz o obowiązkowej dezynfekcji.

To wszystko sprawdzają policjanci powiatu złotowskiego oraz inspektorzy sanepidu. Kontrole prowadzone są w galerii handlowej oraz sklepach wielkopowierzchniowych i potrwają przez najbliższe kilka dni.

Obostrzenia te mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Nieprzestrzeganie ich może narazić na utratę zdrowia lub życia nie tylko nas samych, ale również naszych bliskich i inne postronne osoby.

Dlatego też w trosce o zdrowie mieszkańców naszego regionu policjanci i inspektorzy sanepidu sprawdzają, czy obostrzenia mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa są przestrzegane w centrach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych na terenie całego powiatu złotowskiego.

Stosujmy się do wprowadzonych zaleceń sanitarnych i wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo. Samodyscyplina, świadomość zagrożenia i dbanie o zdrowie swoje i najbliższych jest teraz najważniejsze.

źródło KPP Złotów

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

maseckowymaseckowy

2 0

Maseczka mnie uwiera proszę Państwa, a w sklepach nie trzeba nikogo pilnować bo jest pusto. Chyba że Biedronka 14:24, 05.12.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LechLech

0 0

Jakie pusto w jakim sklepie w Jastrowiu są przestrzegane limity albo godziny dla seniorów. OdpowiemW w żadnym sklepie spożywczym 17:34, 07.12.2020