Zamknij
REKLAMA

Rozbój w Jastrowiu, sprawcom grozi do 15 lat

19:18, 19.01.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu ustalili i zatrzymali czterech mężczyzn, którzy grożąc pozbawieniem życia i zdrowia przy użyciu noża usiłowali od swojej ofiary ukraść pieniądze. Kiedy zamierzonego celu nie osiągnęli rzucili kostką brukową w szybę samochodu, którym poruszał się pokrzywdzony. Uderzenie było na tyle silne, że kierowca stracił przytomność i uderzył w znajdujący się przy drodze mur. Na tym sprawcy nie poprzestali, kiedy pojazd został unieruchomiony podbiegli do auta, uderzając i kopiąc jeszcze bardziej zniszczyli samochód pokrzywdzonego. Na szczęście kierowca i pasażer samochodu nie odnieśli poważnych obrażeń. Czwórka zatrzymanych usłyszała już zarzuty. Dwóch mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych, a dwóch trafiło pod dozór policji. Za popełnione przestępstwa grozi im do 15 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 10 stycznia br. w Jastrowiu. Tego dnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie kilka minut po północy otrzymał zgłoszenie o poważnym zdarzeniu drogowym w Jastrowiu na ul. Poznańskiej.

Natychmiast na miejsce zdarzenia udali się policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu. Jak ustalili, funkcjonariusze przyczyną uderzenia pojazdu w znajdujący się przy drodze mur była utrata przytomności przez kierującego. Bynajmniej nie spowodowana problemami zdrowotnymi, a działaniem grupy młodych mężczyzn. Kierowca i pasażer samochodu przekazali policjantom, że ktoś rzucił kostką brukową w szybę czołową jadącego samochodu powodując utratę kontroli nad pojazdem spowodowaną chwilowym omdleniem kierowcy. Grupa młodych mężczyzn podbiegła jeszcze do samochodu i uderzając oraz kopiąc w karoserię pojazdu próbowała dostać się do jego wnętrza. Po tych ustaleniach niezwłocznie wyjaśnianiem wszystkich okoliczności tego zdarzenia zajęli się policjanci służby kryminalnej.

Dalsze czynności procesowe rzuciły nowe światło na zaistniałą sytuację. Jak się okazało grupa młodych mężczyzn tego samego wieczora, grożąc pasażerowi samochodu pozbawieniem życia i zdrowia przy użyciu noża chciała ukraść pieniądze. Zamierzonego celu jednak nie osiągnęli. Postanowili więc zemścić się na mieszkańcu Jastrowia.

Policjanci służby kryminalnej, przeprowadzili szereg czynności zmierzających do ustalenia sprawców usiłowania rozboju, sprowadzenia niebezpieczeństwa utarty życia i zdrowia na kierowcę i pasażera samochodu. Po kilkudniowych intensywnych działaniach m.in. na podstawie zabezpieczonego materiału dowodowego, analizie zeznań świadków policjanci ustalili, że podejrzewanymi o przestępstwa czterej młodzi mężczyźni w wieku od 23 do 31 lat.

Dwóch z nich tj. 23 i 27 latek, decyzją sądu, na wniosek policji i Prokuratury Rejonowej w Złotowie zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Pozostała dwójka 24 i 31-latek, zostali objęci dozorem policji. Za usiłowanie rozboju, sprowadzenie niebezpieczeństwa utraty życia i zdrowia, zniszczenie mienia i groźby karalne podejrzanym grozi nawet do 15 lat więzienia.

Sprawa jest rozwojowa.

 

inf KPP Złotów

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

grecjangrecjan

3 0

Rozwojowa sprawa? Eeeee... łobuzy i tyle. 19:43, 19.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HmmmHmmm

2 0

Chyba nie całkiem tak bylo 19:57, 19.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Blandi Blandi

0 0

Ech... Jastrowie 🤔 01:14, 20.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KoloKolo

3 0

To wszystko przez burmistrza 11:04, 21.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OnOn

0 0

Pozamykac trzode I lobuziarstwo 13:16, 08.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%