Zamknij
REKLAMA

Czym jest Business Speed Dating

11:05, 14.04.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Dziś wszystkim brakuje czasu na wszystko. Jak go zoptymalizować?  Można wziąć wzorce ze zwykłych randek, gdzie aby szybko znaleźć partnera , kandydat kontaktuje się z kilkoma osobami podczas jednego spotkania. Tak samo jest w biznesie. Spotkania z kilkudziesięcioma przedsiębiorcami można dać doskonały efekt w późniejszym prowadzeniu biznesu.

Zaczynają się od zrobienia dobrego pierwszego wrażenia. Zakłada się też, że jeśli ktoś nie jest w stanie przekonać do swojej idei rozmówcy w ciągu kilku pierwszych minut spotkania, to nawet kilkugodzinna, wnikliwa analiza i atrakcyjna prezentacja nie zmienią wyrobionej na początku opinii. Zasady speed datingu mogą być sposobem na pozyskiwanie kontrahentów. Obecnie ta forma także spotykana jest podczas rekrutacji pracowników. Złożony system rekrutacji, z wieloma zajmującymi dużo czasu rozmowami kwalifikacyjnymi, zastępuje spotkanie, na którym rekruter poznaje wielu kandydatów w ciągu jednego dnia. W IT i innych innowacyjnych branżach można także spotkać wydarzenia, na których kilkunastu rekruterów prowadzi krótkie rozmowy z kandydatami do pracy. Jeśli obie strony wywrą na sobie dobre wrażenie, wymieniają się kontaktami. Takie metody rekrutacji to oszczędność czasu i dla pracodawców, i dla pracowników.

Nie jest inaczej z przedsiębiorcami, którzy mogą znaleźć nowych partnerów w biznesie, czy zdobyć kontakt, który zbliży do pozyskania trafnego kontraktu. Dziś znajomość i kontakt daje więcej dobrego niż największe kampanie reklamowe, bo  Na podobnych zasadach inwestorzy szukają młodych talentów, których projekty wesprą finansowo. Szybkie biznesowe randki to dla firm okazja do przedstawienia swojej oferty handlowej kontrahentom, a dla freelancerów szansa na zdobycie wielu zleceń. Świat się zmienia i należy dobrze go obserwować i przystosować swój biznes, aby nie zostać z tyłu.

Najbliższe spotkanie dla przedsiębiorców i freelancerów oraz samorządowców odbędzie się w Wałczu 21 kwietnia ,

szczegóły można znaleźć na https://bsd.zwa.pl/bilety/bsd/

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%