Zamknij
REKLAMA

Czy w Jastrowiu powstanie strzelnica sportowa?

15.36, 27.06.2022 . Aktualizacja: 18.24, 09.08.2022
Skomentuj
REKLAMA

Tuż za ulicą Uroczą, znajduje się teren należący do gminy Jastrowie. Kiedyś była tam strzelnica, jednak to było w czasach, gdzie nie dyskutowano z mieszkańcami o konkretnych inwestycjach, bo decyzje zapadały  w centrali. Przyszedł czas, gdzie umiejętność strzelania ma stać się koniecznością, a i decyzje zapadają na szczeblu lokalnym. Powstał pomysł u jednego z prywatnych inwestorów, aby dokładnie w tym miejscu powstał nowy obiekt sportowy. Burmistrz chce sprzedać nieruchomość, tylko zapomniał spytać o głos mieszkańców.

Okazuje się, że mieszkańcy ulicy Uroczej nie są do tego pomysłu nastawieni tak optymistycznie jak włodarz. Oni bowiem będą musieli zmagać się hałasem, który ma miejsce przy takich inwestycjach. Urzędnicy zapomnieli poinformować mieszkańców o tym, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że strzelnica powstanie nieopodal ich budynków. Pozwala na to bowiem plan zagospodarowania przestrzennego, gdzie widnieje zapis "usługi", a inwestor od roku pertraktuje warunki, a pod koniec maja uzyskał  nawet pozwolenie na budowę strzelnicy, ze Złotowskiego Starostwa.

Temat dotyczy nieruchomości gruntowych niezabudowanych, stanowiące własność Gminy i Miasta Jastrowie, położone w Jastrowiu [obręb 0001], oznaczone jako działka nr 2257 o powierzchni 1,5783 ha, zapisana w księdze wieczystej nr PO1Z/00021974/2 prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Złotowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych i działka nr 2258/1 o powierzchni 2,5076 ha, zapisana w księdze wieczystej nr PO1Z/00021968/7 prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Złotowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych. Przetarg ma być nieograniczony, więc teoretycznie każdy może do niego przystąpić

Decyzję o ewentualnej zgodzie na sprzedaż muszą  podjąć  teraz Radni na wtorkowej sesji. Być może będą mogli zadecydować o komforcie życia mieszkańców na ul. Uroczej.  Działkę wyceniono wstępnie na 500 tys. złotych. O pomyślę sprzedaży nieruchomości radni  dowiedzieli się podczas komisji wspólnej w zeszłym tygodniu. Nie omawiano niestety w trakcie spotkania, ewentualnej możliwości dzierżawy. Większość radnych w czasie komisji wstrzymała się z wydaniem pozytywnej opinii.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Dziki_bejlDziki_bejl

4 0

Strzelnica jak najbardziej by się przydała ,ale mogłaby się znajdować w innym miejscu - tereny żwirowni nadają się idealnie. 14:49, 06.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%