Zamknij
REKLAMA

Policja złotowska już wystawia mandaty po 1500zł

20.45, 23.11.2022 . Aktualizacja: 20.45, 23.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

 

W poniedziałek 21 listopada, mundurowi ze złotowskiego Wydziału Ruchu Drogowego podczas patrolu miasta Złotowa, na pl. Kościuszki zatrzymali radiowóz przed oznakowanym przejściem dla pieszych, by umożliwić mężczyźnie przejście na drugą stronę jezdni.

Gdy ten chciał przejść z przeciwnej strony nadjechał pojazd Opel, który nie ustąpił pierwszeństwa wchodzącemu już na oznakowane przejście dla pieszych. Mundurowi wobec lekkomyślnego kierowcy podjęli kontrolę drogową

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione wykroczenia z art. 86 b §1 pkt 1 kodeksu wykroczeń tj. nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, nałożyli na 45-letniego mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego mandat karny w wysokości 1500 zł, a do jego konta dopisali 15 punktów karnych.

Kierujący samochodem ma obowiązek zachować szczególną ostrożność zbliżając się do wyznaczonego przejścia dla pieszych. Pamiętajmy, aby w tym miejscu zwolnić i uważnie obserwować jego okolice. To zapewni nam czas na właściwą reakcję, gdy będziemy musieli się zatrzymać pojazd, a bicz nas nie sięgnie.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%