Zamknij

ASTA-NET z Piły z rządowym kontraktem na bagatela… 95 mln zł

09:43, 31.08.2018 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

95 mln zł – tyle wart jest kontrakt pilskiej spółki Asta-Net. 29 sierpnia w Koszalinie podpisano umowę na budowę infrastruktury telekomunikacyjnej w województwie zachodniopomorskim. Dokument podpisano w obecności premiera Mateusza Morawieckiego

Spółkę Asta-Net reprezentował na spotkaniu prezes Zbigniew Ryczek, a stronę rządową dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa – Wojciech Szajnar. – Pokazujemy, w jaki sposób wypełniać „białe plamy” w dostępie do szybkiego internetu - powiedział w trakcie uroczystości premier Mateusz Morawiecki. - Dla nas kluczowe jest, by Polska rozwijała się równomiernie. Dostęp do szybkiego internetu jest dziś równie ważny jak dostęp do ciepłej wody. Projekt obejmuje Internetu o gwarantowanej przepustowości minimum 100 MB/s.

Inwestycja ruszy jeszcze w tym roku i będzie zrealizowana do końca trzeciego kwartału 2021 roku w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, przy czym poszczególne obszary będą oddawane sukcesywnie po wybudowaniu. Chodzi w nim o likwidację „białych plam” na internetowej mapie Polski. Asta-Net podłączy do szerokopasmowego internetu 103 szkoły i ponad 21 tysięcy gospodarstw domowych w czterech powiatach województwa zachodniopomorskiego: koszalińskim, kołobrzeskim, sławieńskim i białogardzkim. Wybudowanie sieci światłowodowej ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu o gwarantowanej przepustowości minimum 100 MB/s.

W ramach realizowanego projektu Firma ASTA-NET S.A. wybuduje sieć internetu szerokopasmowego o łącznej długości 1.594 km, obejmie swoim zasięgiem sieci 21.077 gospodarstw domowych, podłączy do sieci 103 jednostek edukacyjnych i utworzy 26 węzłów dostępowych sieci.

Całkowita wartość projektu to 95 milionów złotych. Wartość dofinansowania to prawie 70 mln zł. To już kolejny projekt spółki Asta-Net realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz