Zamknij

Będzie nowy inwestor w Jastrowiu, czy koronawirus zniszczy plan?

17:46, 06.04.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Radni podjęli już uchwałę o możliwości sprzedania działki gminnej pod inwestycję, która znajduje się za firmą Precon Polska. To ponad 2 ha, które miał zakupić nowy inwestor, ale bieżącą sytuacja może odwlec tę inwestycję. 

Działaka 2282/1, mająca 2,19ha powierzchni została wstępnie wyceniona na około 516 tysięcy złotych. Po uchwale będzie ogłoszony przetarg otwarty na nieruchomość. Nie mówi się głośno o tym, kto będzie inwestorem, jednak udało się dotrzeć nieoficjalnie do informacji, że będzie to nowoczesna produkcja profili aluminiowych, a firma działa już z sukcesami na rynku.     

Inwestor przygotowywał się niemal przez rok czasu do inwestycji i jest gotowy do złożenia kompleksowych dokumentów, by rozpocząć proces inwestycyjny. Dojazd do zakładu będzie przygotowany wzdłuż ogrodzenia firmy Precon i jest to szansa na wykonanie całościowej inwestycji infrastrukturalnej ulicy, aż od wjazdu z drogi krajowej, z której będą korzystały także firmy CD Dino i Precon Polska.

Dziś według burmistrza Piotra Wojtiuka, inwestor nie jest w stanie wypowiedzieć się o najbliższych losach inwestycji. Część finansowa miała być przygotowana z dofinansowania unijnego, a część z kredytu bankowego. Produkcja miała rozpocząć się w październiku w przyszły roku. Pandemia wstrzymała decyzyjność.

Podobna sytuacja jest z działką na Alei Wolności, gdzie zakupem działki zainteresowana była sieć sklepów wielkopowierzchniowych z kapitałem zagranicznym. Wpłacone zostało już wadium, które pozwala startować do przetargu, lecz w związku z zaistniałą sytuacją wstrzymano inwestycję.

 

 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%