Zamknij

Kampania społeczna policji trwa

10:35, 09.05.2018 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

 Tym razem w ramach działań we współpracy z PSP w Złotowie, Urzędem Miasta Złotów oraz sponsorami stworzono tzw. „żywy obraz”- czyli umieszczony na mobilnej platformie samochód pochodzący z wypadku drogowego, obrazujący ogrom zniszczeń jakim ulega pojazd na skutek uderzenia w drzewo. Realizm inscenizacji podkreślają znajdujące się w pojeździe i poza nim manekiny obrazujące jak kruche jest ludzkie życie.

Co roku na wielkopolskich drogach dochodzi do wielu wypadków, w których zdrowie i życie tracą uczestnicy ruchu drogowego. Mając na celu ograniczenie i wyeliminowanie zdarzeń drogowych z ich udziałem, dzięki współpracy z podmiotami współodpowiedzialnymi za poprawę poziomu bezpieczeństwa, stworzono inscenizację rzeczywistego wypadku drogowego. Przekaz ma uświadomić kierowcom, że brawura, prędkość i lekceważące podejście do przepisów ruchu drogowego może zakończyć się utratą zdrowia i życia kierowcy, jego bliskich czy też innych uczestników ruchu drogowego.

„Żywy obraz” ma przede wszystkim zapaść w świadomość młodych i najmniej doświadczonych kierujących z terenu powiatu złotowskiego, którzy bardzo często przeceniają swoje umiejętności prowadzenia pojazdu. Jeśli dzięki temu przedsięwzięciu uda się uratować choć jedno ludzkie życie będzie to ogromny sukces. Platforma z inscenizacją wypadku drogowego codziennie przemieszcza się po ulicach powiatu, zapadając w pamięć i uruchamiając wyobraźnię odbiorców.

Przez najbliższe cztery tygodnie policjanci będą pokazywać „Żywy obraz” uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie w godzinach nocnych w okolicy miejsc spotkań młodzieży. Finał przedsięwzięcia „DAJ SOBIE SZANSĘ. ŻYJ” nastąpi podczas festynu z okazji Dnia Dziecka.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

GlendaGlenda

0 0

viagra without a doctor prescription 03:10, 10.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz