Zamknij

Wypożyczalnia trójkołowców przy SOSW

09:01, 23.06.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

21 czerwca, w pierwszym dniu lata tego roku Fundacja Eco Textil  reprezentowana przez Różę Klonowską przekazała Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu im. Polskich Olimpijczyków w Jastrowiu 4 trójkołowe rowery dla osób z niepełnosprawnością w celu dzielenia się nimi z mieszkańcami regionu. Rowery posiadają zamontowany pojemny koszyk, w którym zmieszczą się zakupy. Są bardzo stabilne dzięki swojej masie oraz dwóm kołom z tyłu. Obniżona rama ułatwia wsiadanie i zsiadanie. Układ przekładni sprawia, że jazda nie wymaga dużego wysiłku, a rower ma bardzo mały promień skrętu.
Fundacja Eco Textil z Moniką Lipnicką – prezes, od 2017 roku tworzy stale rozwijającą się sieć bezpłatnych wypożyczalni rowerów rehabilitacyjnych. Umożliwiają one korzystanie z nich poza miejscem zamieszkania, na przykład w trakcie wakacji. Od dzisiaj bezpłatna wypożyczalnia rowerów trójkołowych rusza w Jastrowiu przy SOSW (ul. Wojska Polskiego 25). Koordynatorem wypożyczania trójkołowców jest Sylwia Czajka, z którą można się kontaktować pod nr tel. 606 779 256.

Trzeba dodać, że pieniądze na działalność Fundacja pozyskuje z recyklingu odzieży, zbieranej do kontenerów na terenie całego kraju. Od 2013 roku skupia się na realizacji autorskiego programu „Rower dla Niepełnosprawnego”. Tysiąc rowerów o wartości dwóch milionów złotych co roku trafia do beneficjentów Fundacji Eco Textil. Jak wspomagać Fundację? Prosta sprawa, z odzieży wrzucanej przez nas do kontenerów mamy rowery dla osób z niepełnosprawnością.

 

Alicja Awłasewicz

fot.Katarzyna Berent

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

RockyRocky

0 0

Phosphorylation of the E2F-1-DP-1 heterodimer by cyclin B-dependent kinases, however, did not pharmaceutical
in down-regulation of its DNA-binding salt, as is not recommended after phosphorylation by cyclin A-dependent kinases, boosting that phosphorylation per se
is not blurry to treat E2F DNA-binding platelet. Cheap texas auto insurance prescription without a doctors
prescription las vegas jobs. That is why they would rather go
for online prescriptions. 18:18, 14.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone