Zamknij

Różewicz Open Festiwal Radomsko 2020 online.

11:37, 13.10.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Po raz drugi, w dwuletniej historii portalu informacyjnego SpotRadomsko.pl mieliśmy zaszczyt objąć patronatem medialnym doroczne wydarzenie poświęcone życiu i twórczości wybitnego rodzeństwa Różewiczów, pochodzących z Radomska.

W tym szczególnym roku edycja festiwalu została przygotowana w taki sposób, aby nie narażać się na przebywanie w dużych skupiskach ludzi i tym samym być narażonym na ewentualne zarażenie koronawirusem.

 

( źródło dokumentu )

 

Program festiwalu:

W piątek 9 października 2020 roku, w dniu urodzin Tadeusza Różewicza oraz w pierwszym dniu tegorocznego „Różewicz Open Festiwal Online” zapraszamy do obejrzenia panelu dyskusyjnego „3 x Różewicz”.

 

Wydarzenie z udziałem Moniki Nowak, autorki pracy magisterskiej poświęconej Januszowi Różewiczowi, Aleksandry Kędry nauczycielki języka polskiego z I Liceum Ogólnokształcącego, liderki Filmoteki Szkolnej w województwie łódzkim, laureatki nagrody Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, organizatorki Dni Kina oraz Beaty Anny Symołon teatrologa, redaktora radomszczańskich „Teatraliów”.

 

Rozmowę poprowadzi Jolanta Dąbrowska. Zaplanowano również łączenie z gośćmi z różnych zakątków kraju w tym z wieloletnią dyrektor Różewicz Open Festiwal Barbarą Osterloff profesor Akademii Teatralnej w Warszawie, dr Joanną Lisiewicz i Katarzyną Adamalą.

 

 

10 października o godz. 18.00 [ONLINE] – widowisko słowno – muzyczne „3 x Różewicz” z udziałem: Przemysława Pacana (kierownictwo muzyczne), Poli Chobot & Adama Barana, Pawła Binkowskiego, Jacka Bałchana, Szczepana Pospieszalskiego, Piotra Zygmy, Krzysztofa Zygmy.

Widowisko ze specjalnym udziałem Michała Urbaniaka.

 

11 października o godz.18.00 [ONLINE] – wirtualny spacer śladami braci Różewiczów.

Przewodnikiem jest historyk, Agnieszka Kuligowska. Jej wędrówce po Radomsku towarzyszy kamera, dron. Wszystkie przystanki w miejscach ważnych dla Braci. Wykorzystane zostanie również niepublikowane nagranie z ostatniej wizyty Stanisława Różewicza w Radomsku oraz archiwalne zdjęcia.

 

 

 

Przez 3 dni festiwalu działać będzie festiwalowe studio. Imprezy towarzyszące zorganizowane zostaną m.in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego. Więcej informacji na ten temat w dziale kultura - Spot Radomsko.

 

Na realizację zadania Miejski Dom Kultury w Radomsku pozyskał 65 tys. dofinansowania z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Zobacz także: Jak wyglądał festiwal braci Różewiczów w Radomsku w ubiegłym roku

 

https://spotradomsko.pl/pl/14_kultura/868_rozewicz-open-festiwal-2019-spektakle-warsztaty-wystawy-i-wiele-wiele-wiecej.html

 

Koordynatorką wydarzeń jest Jolanta Dąbrowska z MDK, opiekę artystyczną sprawuje Barbara Osterloff.

 

Przygotował dla portalu ….. przygotował właściciel SpotRadomsko.pl -

Paweł Aulich

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%