Zamknij

122km/h w terenie zabudowanym

13:35, 31.05.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

22- latek mieszkaniec gminy Człuchów stracił prawo jazdy na 3 miesiące po tym, jak w terenie zabudowanym na obowiązującej "pięćdziesiątce" jechał 122 km/h. Jego brawurową jazdę zakończyli policjanci, prowadzący radarową kontrolę prędkości kierowców. Kierowca osobowego audi oprócz tego, że stracił prawo jazdy otrzymał 400 zł mandatu i 10 punktów karnych, zgodnie z taryfikatorem.

Funkcjonariusze złotowskiej drogówki regularnie prowadzą kontrole prędkości na drogach wojewódzkich i krajowych. Tym razem w trakcie radarowej kontroli prędkości na drodze powiatowej nr 1021 w miejscowości Franciszkowo zatrzymany został 22-letni kierowca osobowego Audi, który na prostym odcinku drogi w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące, dostał też 400 zł mandatu, a także 10 punktów karnych.

Działania policjantów mają na celu utrwalenie wśród kierowców nawyku jazdy zgodnie z obowiązującymi przepisami. Pamiętać należy, że teren zabudowany to obszar, w którym istnieje rzeczywiste ryzyko pojawienia się w świetle drogi osoby pieszej. Natomiast nadmierna prędkość jaką rozwija auto powoduje brak możliwości sprawnej reakcji kierowcy.

Przypominamy, że już od prawie 3 lat obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące piratów drogowych. Na ich mocy policjanci zatrzymują prawa jazdy kierowcom, którzy przekraczaj dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Miejmy zawsze na uwadze, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. To właśnie dlatego w stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej.

źródło:

KPP Złotów

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone