Zamknij

Wszechstronne zalety hydrolatów

00.00, 21.12.2022 artykuł sponsorowany
pixabay

Hydrolaty to ekstrakty roślinne, które mogą być stosowane jako substytut wody w przemyśle do pielęgnacji skóry i włosów.

Atrakcyjność hydrolatów

Używamy hydrolatów do tworzenia produktów, które są bardziej zrównoważone i reagują na środowisko. To czyni je bardziej atrakcyjnymi niż to, co jest obecnie dostępne na rynku. Hydrolaty są formą wodnego ekstraktu - skoncentrowanych płynnych składników rozpuszczalnych w wodzie. To koncentrat czystych ekstraktów pozyskiwanych z roślin, owoców i kwiatów. Hydrolaty były popularne w Europie od XVIII wieku, ale dopiero niedawno zyskały popularność w USA ze względu na swoje naturalne właściwości lecznicze. Ekstrakt jest mieszanką wody i olejków eterycznych i może być stosowany jako alternatywa dla innych środków nawilżających, tonizujących i ściągających. Hydrolaty bardzo dobrze wyrównują pH skóry, ponieważ dzięki rozcieńczaniu w wodzie destylowanej mają właściwości zarówno kwasowe, jak i zasadowe. Są również bardzo przyjemne dla skóry, ponieważ nie wysuszają jej ani nie przetłuszczają, a ich ekstrakty ładnie się równoważą. Innych informacji możesz poczytać na https://krysztalowefirmy.pl/category/uroda-i-kosmetyki/.

Rodzaje hydrolatów

Istnieją różne hydrolaty do różnych celów: przeciwstarzeniowych, do leczenia trądziku, do pielęgnacji skóry wrażliwej itp. Przykłady obejmują: hydrolat różany, hydrolat grejpfrutowy, hydrolat lawendowy. Hydrolaty to nowy rodzaj produktów kosmetycznych, które są serum na bazie wody, które bardzo przypominają tradycyjne serum zwane „środkami teksturującymi”. Jeśli chodzi o hydrolaty, różnica polega na konsystencji. Teksturyzatory są oparte na olejach i mogą powodować uczucie ciężkości na skórze, podczas gdy hydrolaty są lekkie i odświeżające ze względu na ich formułę na bazie wody. Hydrolaty to kojące, nawilżające i regenerujące produkty do pielęgnacji skóry wykonane z różnych olejków eterycznych.

Kwiatowe wody

Hydrolaty są również nazywane „hydrosolami” lub „wodami kwiatowymi”. Są produktem destylacji wody lub pary ze składnikami botanicznymi. Hydrolaty nie zawierają alkoholu, co czyni je wyjątkowo delikatnymi i niewysuszającymi produktami dla osób o wrażliwej skórze. Hydrolaty mają szereg zalet ze względu na swój unikalny skład. Hydrolaty zawierają wyższe stężenia niektórych substancji aktywnych w porównaniu z innymi produktami do pielęgnacji skóry, takimi jak balsamy czy kremy, ponieważ nie są rozcieńczane innymi składnikami, takimi jak oleje. Związki te obejmują enzymy roślinne, flawonoidy i fitochemikalia, które, jak wykazano, mają właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne dla skóry.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%