Zamknij

Jak zacząć praktykowanie uważności?

14:48, 21.11.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 14:48, 21.11.2024
pixabay pixabay

Rozpoczęcie swojej przygody z praktykowaniem uważności może odmienić nasze życie na lepsze. Mindfulness to nauka bycia tu i teraz, bez skupiania się na tym, na co nie mamy wpływu (czyli głównie na przeszłości i przyszłości). Najważniejsze jest to, aby zachować obecność w aktualnej chwili i skupiać się na potrzebach swojego organizmu. Do dyspozycji mamy różnorodne kursy mindfulness, dzięki którym dowiemy się więcej na ten temat. Jak rozpocząć praktykowanie uważności? Czym jest mindfulness i jakie niesie za sobą korzyści? Kto może skorzystać z uważności na co dzień?

Mindfulness dla każdego

Mindfulness - jak zacząć? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób. Ważne jest to, aby doświadczać uważności w określonych warunkach, czyli z życzliwym nauczycielem posiadającym doświadczenie w tym zakresie. Taka osoba pomoże nam bliżej poznać założenia dotyczące uważności i przełożyć je na życie codzienne. Możemy zatem postawić na jednorazowe spotkania osobiste lub online oraz warsztaty, odpowiednie dla osób w każdym wieku. Kurs mindfulness w Warszawie daje nam szansę na zadbanie o siebie, dostrzeganie swoich emocji i lepsze radzenie sobie z nimi. Oczywiście możemy też rozpocząć od czytania książek i wykonywania ćwiczeń w domu, podczas czynności dnia codziennego. Nawet powieszanie prania może opierać się na wysokiej uważności, bez oceniania i wikłania się w natłok myśli. Dzięki temu docenimy najdrobniejsze szczegóły dnia codziennego i zauważymy, że życie staje się coraz piękniejsze. Uważność pokazuje nam, że każda emocja jest ważna i nie należy tłumić nawet najtrudniejszych odczuć. Wszystkie emocje manifestują się w ciele, a my możemy dać im przestrzeń na uwolnienie. W przeciwnym razie będziemy borykać się z różnymi problemami zdrowotnymi, wynikającymi z tłumienia emocji.

Kurs mindfulness online

Wyjątkowy kurs mindfulness online pozwoli nam na nowo odkryć siebie. We współczesnym świecie nasza uwaga bywa rozproszona, dlatego nie jest łatwo być tu i teraz. Trening uważności korzysta z psychoedukacji i wiedzy o człowieku, czyli o tym, jak działa nasz mózg, z czego wynikają nasze myśli i jak emocje manifestują się w ciele. Praktyki te został zaczerpnięte z dalekiego wschodu i są aktualnie rozpowszechniane na całym świecie. Dlaczego warto regularnie praktykować uważność? Przede wszystkim dlatego, że dzięki temu lepiej poznajemy siebie, swoje nawyki myślowe i wzorce zachowania w danej sytuacji. Odzyskujemy wewnętrzny spokój i wiemy, że świadome życie to ścieżka do osiągnięcia harmonii oraz szczęścia. Początki bywają dosyć trudne, gdyż nasz umysł jest rozproszony wieloma bodźcami, jednak z czasem uważność stanie się dla nas wspierającym nawykiem dnia codziennego. Praktyka uważności pozwala nie zamartwiać się o przeszłość i przyszłość, lecz skupiać się jedynie na chwili obecnej. 

Kursy uważności z roku na rok wzbudzają coraz większe uznanie na rynku. Dostępne są zarówno szkolenia dla dorosłych, jak i dla dzieci, które z pewnością dadzą nam wiele korzyści w życiu codziennym. 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%