Zamknij

Nowoczesne oświetlenie - TK Lighting i inne polskie firmy

13:20, 29.05.2020 | Materiały partnera

Nowoczesne lampy doskonale sprawdzą się nie tylko we współczesnych wnętrzach. W zależności od stylu mieszkania i lamp czasami minimalistyczne oświetlenie jest w stanie uzupełnić również klasycznie urządzony pokój. Wiele osób chętnie wybiera w tym celu polskie oświetlenie, np. TK Lighting.

Jak wyglądają nowoczesne lampy?

We współczesnym wzornictwie dominuje minimalizm i staranne dobieranie materiałów. Z tego powodu wzory czy rzeźbione dekoracje występują raczej rzadko. Dużą rolę odgrywa natomiast wykończenie, kolorystyka i kształt lamp. TK Lighting jest polską firmą specjalizującą się w projektowaniu o produkcji nowoczesnych, stylowych lamp przeznaczonych do różnych pomieszczeń. W ofercie producenta znajdziemy więc zarówno dekoracyjne lampy do salonów czy jadalni, jak i kuchenne czy łazienkowe, charakteryzujące się większą wodoszczelnością.

Dla nowoczesnych lamp charakterystyczne są proste bryły geometryczne – walce, stożki czy prostopadłościany. Charakterystyczne są też druciane klosze, nawiązujące często do klasycznych kształtów, a przy tym podkreślające nowoczesny charakter lampy. TK Lighting ma w swojej ofercie zarówno kinkiety, jak i lampy biurkowe oraz wiszące w tym stylu.

Lampy TK Lighting do salonu

Niewątpliwie to salon jest miejscem, w którym szczególnie zależy nam na dobrze dobranym oświetleniu – zarówno pod kątem barwy światła, jak i wyglądu opraw. Z tego powodu warto poświęcić trochę czasu na staranne zaplanowanie aranżacji światła w tej części domu. Najczęściej stosowaną zasadą jest łączenie kilku źródeł światła. Górne ogólnie rozświetla pomieszczenie, a by rozproszyć cienie, stosuje się także światło uzupełniające – w postaci kinkietów lub lamp podłogowych, których TK Lighting ma dużo w swojej ofercie. Warto zadbać o to, by światło było dość intensywne, z możliwością przyciemnienia – na przykład poprzez wyłączenie części lamp. Należy też unikać bardzo zimnych barw żarówek – najlepiej sprawdzą się neutralne lub lekko zabarwione na żółto. Lekko żółtawe światło wprowadza przytulną atmosferę do salonu, dzięki czemu powstaje idealne miejsce do relaksu przy grach planszowych czy ulubionej książce. Z kolei neutralne, białe oświetlenie dobrze nadaje się do podejmowania gości czy do oświetlenia rodzinnej imprezy.

Oświetlenie TK Lighting w łazience

Jak wspominaliśmy na początku, do oświetlenia łazienki warto wykorzystać lampy odporne na zawilgocenie czy zaparowanie. Najczęściej spotykane w tej części domu lampy to zamontowane na suficie lub ścianach oświetlenie z mlecznym kloszem. Szkło lub pleksi dobrze zabezpiecza przed wilgocią i jest łatwe w czyszczeniu. Wykonane w kolorze mlecznym doskonale rozprasza światło. TK Lighting ma w swojej ofercie takie oprawy, a także oczka i reflektorki, pozwalające dowolnie regulować strumień światła.

Aby uniknąć nieprzyjemnego odcienia skóry warto stosować neutralne lub lekko ocieplone światło – podobnie jak w salonie.

Gdzie można kupić lampy TK Lighting?

Najlepszym miejscem na zakup oświetlenia są specjalistyczne sklepy stacjonarne i internetowe, takie jak https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/186_tk-lighting. Zaletą sklepów stacjonarnych jest możliwość porozmawiania z pracownikiem, natomiast w sklepach internetowych jest o wiele większy wybór. Również ceny są zwykle korzystniejsze, ze względu na niższe koszty prowadzenia takiego sklepu. Warto więc przejrzeć ofertę, a jeżeli mamy podstawowe umiejętności obróbki zdjęć – można nawet samodzielnie przygotować wizualizację salonu z oświetleniem, które nam się spodobało.


 

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%